Gå til innhold

Katt som spiser ALT! Ostesmørbrød, potet, q-tips, leikakuler, små plastleker osv....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har en katt som er litt over et år gammel. Merket ganske raskt når vi fikk henne at hun er veldig lett matveien, hun spiser alt som hun får MEN hun spiser også mye annet som ikke er mat eller er menneskemat. For noen timer siden satt jentungen å spiste ostesmørbrød så gikk hun på do en tur og når hun kom tilbake hadde katta stokket av med ostesmørbrødet og satt på gulvet og glefset det i seg for harde livet. Det kan da ikke være bra for katta? Tok det naturligvis ifra henne og kastet det. 

Hun har spist mye annet alt fra små leker til q-tips, hybelkaniner, papir, leikakuler, blomster. I går stakk hun av med spekeskinke. Hun maser også etter mat, hun har tørrfor tilgjengelig hele tiden. Hun sier aldri nei til å smake på mat UANSETT hva det er. 

Har hatt mange katter opp igjennom åra men ALDRI opplevd en katt som er på denne måten. Hva kan det være? Kan det være orm? Hun har fått ormkur men skal gi henne en ny i morgen. Har lest om Pica, lurer på om det kan være det.

Noen andre som har hatt en slik katt? 

Anonymkode: 22a87...285

Fortsetter under...

Skrevet

Katten til foreldrene mine spiser alt av mat. Han hopper opp på bord og benker og tar for seg av alt som er, enten det er agurk eller kake. Han maser etter mat dagen lang, setter seg foran skapet der maten står og remjer i vei selv om han akkurat har spist en hel skål. Spiser også jordrotter og fugler hver dag. Elsker stemorsblomster og gjerne litt jord. Helt matvrak! 

Han er 13 år gammel og kastrert, men altså vært slik hele livet. Frisk og rask. Tror noen bare er rare🙈

Anonymkode: e358e...b56

Skrevet

Jeg hadde sjekket katten for hormonubalanse? Er den sterilisert/kastrert. Sjekket også for andre ting som gjør at de spiser mye rart.  Vet katter kan stikke av gårde med masse å leke med det. Men å spise ting som ikke er mat er jo noe helt annet. 

At de sniker til seg menneske mat er ikke unormalt, der må man bare oppdra de til hva som er greit eller ikke. Men som sakt det å spise ting som ikke er mat er ikke normalt.  

Anonymkode: a7c6a...90a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...