DetYrer Skrevet 3. juli 2019 #1 Skrevet 3. juli 2019 Noen steder kan man jo telte, og leie plass med strømstolpe for et lite tillegg i prisen. Tenkte da på sånn kjølebag, men hva skjer hvis det regner? Kan man bare pakke inn en skjøteledning i en plastikkpose, og ha kjølebagen stående inni teltet så ikke den blir våt?
Durni Skrevet 3. juli 2019 #3 Skrevet 3. juli 2019 Vi pleier ha med kjøleboks på strøm. Har en skjøteledning, og skjøten ligger inni teltet.
DetYrer Skrevet 3. juli 2019 Forfatter #4 Skrevet 3. juli 2019 2 minutter siden, Durni skrev: Vi pleier ha med kjøleboks på strøm. Har en skjøteledning, og skjøten ligger inni teltet. Ok Hvor kaldt blir det i kjøleboksen? Leste at det sjelden blir kaldere enn 15 grader lavere enn omgivelsestemperaturen, men gjelder det også hvis den er tilkoblet strøm hele tiden?
Yellow Brick Road Skrevet 3. juli 2019 #5 Skrevet 3. juli 2019 Så vidt jeg vet, MÅ du ha skjøteledning beregnet til den type bruk med deg. Det er ofte en spesiell kobling / støpsel som trengs for å koble seg til. Du kan ikke bare koble til boksen på uttaket. Det kunne i alle fall ikke vi sist vi var ute og reiste. Boksen må så inne i teltet uansett, du vet aldri hva slags vær det kan bli i løpet av natta, og de boksene (om du ikke har en helt spesiell en), er ikke beregnet til å stå ute. Selv om det går fint i tørt fint vær.
Anonym bruker Skrevet 3. juli 2019 #6 Skrevet 3. juli 2019 Jeg har med skjøteledning og en skjøteledning til med 3 stikk. Da har jeg til ladere også. Skjøten ligger inni teltet. Jeg har ikke opplevd at det ikke er kaldt nok i den. Anonymkode: 27bba...e6e
DetYrer Skrevet 3. juli 2019 Forfatter #7 Skrevet 3. juli 2019 14 minutter siden, Yellow Brick Road skrev: Så vidt jeg vet, MÅ du ha skjøteledning beregnet til den type bruk med deg. Det er ofte en spesiell kobling / støpsel som trengs for å koble seg til. Du kan ikke bare koble til boksen på uttaket. Det kunne i alle fall ikke vi sist vi var ute og reiste. Boksen må så inne i teltet uansett, du vet aldri hva slags vær det kan bli i løpet av natta, og de boksene (om du ikke har en helt spesiell en), er ikke beregnet til å stå ute. Selv om det går fint i tørt fint vær. Ja, du må ha en kobling. Med mindre det følger med, gjør det hos noen.
DetYrer Skrevet 3. juli 2019 Forfatter #8 Skrevet 3. juli 2019 7 minutter siden, Anonym bruker skrev: Jeg har med skjøteledning og en skjøteledning til med 3 stikk. Da har jeg til ladere også. Skjøten ligger inni teltet. Jeg har ikke opplevd at det ikke er kaldt nok i den. Anonymkode: 27bba...e6e Ok Tenkte pålegg og ferdig stekt mat osv.
Anonym bruker Skrevet 3. juli 2019 #9 Skrevet 3. juli 2019 41 minutter siden, DetYrer skrev: Ok Tenkte pålegg og ferdig stekt mat osv. Melk holder seg i den jeg har, bare den ikke er for full, så det bør ikke være noe problem Anonymkode: 27bba...e6e
Anonym bruker Skrevet 3. juli 2019 #10 Skrevet 3. juli 2019 48 minutter siden, Anonym bruker skrev: Melk holder seg i den jeg har, bare den ikke er for full, så det bør ikke være noe problem Anonymkode: 27bba...e6e Greit å putte noe frossent i den av og til, om ikke annet kjøp en pose med frosne erter eller noe annet veldig billig og legg oppi der til de er tint. Det får ned temperaturen i boksen. Vi har melk og pålegg i vår, går helt fint. Anonymkode: c654a...293
Durni Skrevet 3. juli 2019 #11 Skrevet 3. juli 2019 3 timer siden, DetYrer skrev: Ok Hvor kaldt blir det i kjøleboksen? Leste at det sjelden blir kaldere enn 15 grader lavere enn omgivelsestemperaturen, men gjelder det også hvis den er tilkoblet strøm hele tiden? Holder seg kaldt nok for melk, pålegg, bacon mm. Har pleid å skru den av om natta siden den bråker ganske mye, og det har gått helt fint. Har med sånn ekstra kobling med 3 tenner. Litt varierende hva som brukes. En lang ledning og en ledning med 3-4 uttak.
Anonym bruker Skrevet 3. juli 2019 #12 Skrevet 3. juli 2019 Ta med kjøleelementer, på noen campingplasser kan du nytte elementer eller legge de i fryser Anonymkode: 86cd7...53a
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå