Gå til innhold

Alcudia i slutten av april


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nettopp bestilt tur. Billig å dra i april og så fint ut så tar sjansen på en god temperatur også 🤪 noen som har erfaringer? 

Anonymkode: 65690...3f7

Skrevet

Trodde ikke Mallorca åpnet for turistsesongen før i mai. Vil nok være kaldere og ikke mange åpne restauranter. Antakelig mer lokale steder om er åpne. 

Anonymkode: 28892...eb9

Skrevet

Vi har all inklusive så akkurat det går fint 😎 hi

Anonymkode: 65690...3f7

Skrevet

Kommer an på hva du forventer.

Bading i sjø utgår nok. Veldig kaldt. Været kan du være heldig med og uheldig med, mye mer ustabilt på den tiden.

Forventer sommertemp og badeferie, så er jeg redd du kan bli skuffet.

Forventer du norsk vår/sommer med alt det kan innebære, så er det nok mer blink. 

Anonymkode: 8e472...648

Skrevet

Jeg var på Mallorca siste uken i april for noen år siden. Da var det ca 25-30 grader hele uka. 16-18 grader på kvelden/natta. Helt perfekt. Både været og sjøen var som en god norsk sommer. Skal sies at det uka etter oss ( mine foreldre ble igjen en uke ekstra) var max 15-18 grader og regn. Har også et år vært der første uka i mai. Da var det 30 grader hele uka og varmt kveld og natt 

Anonymkode: 49684...a19

Skrevet

Har vært der i midten av mai, Det blåste en del, og var ikke veldig varmt. Badet kun i bassenget. Været var og veldig skiftende.

Anonymkode: 9ffbf...7e0

Skrevet

Kan bli full sommer,- og man kan risikere bare en "mild vår".... Til en annen gang så kan det være kjekt å vite at skal man til middelhavslandene generelt, utenom sesong, er det bedre på slutten enn på starten. Da er havet gjerne varmt og godt og temperaturene er stort sett litt jevnere enn på våren (Også der må land og hav varmes opp i løpet av våren og det gir litt mer ustabilt og "kaldt" vær enn på høsten, selv om temperaturene gjerne er ganske lik...). Oktober kan være en super måned f.eks... Da har man 20 grader (opp mot 30 om man er heldig/uheldig) på dagen, over 20 i sjøen nesten garantert om ikke det har vært spesielt kald sensommer, og mellom 15 og 20 på kvelder. Helt perfekt. Men også dette er en måned man har mye større risiko for styggvær hele perioden i forhold til "Høysesong"!

 

Nå har der kjøpt og betalt turen og da håper vi og satser vi på at  dere opplever en av de varmere vårene :) Blir sikkert bra, i verste fall får dere dra på sightseeing og se Palma by, ta det antikke toget til Soller (gå også fra Palma), Valledemosa er et must og et "it-sted" for kjendiser....De har "drive Through safari" og mange vannparker,- ikke badeland (de har det også da), men dyreparker med fokus på livet i havet, show og mye mer.

Anonymkode: 65138...c2c

Skrevet

Takk for svar 🤩 innendørs basseng er det der også i værste fall 😂😂 hi

Anonymkode: 65690...3f7

Skrevet

var der i starten av mai i 14 dager, var 5-15 grader

Anonymkode: 6be41...da3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...