Gå til innhold

Hva koster et gresskar sånn ca.?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er helt umulig å gjette hva de veier i butikken 😂 og gidder ikke drasse med et og spørre i kassa.

 

Anonymkode: 85346...6cd

Videoannonse
Annonse
Skrevet

følger

Anonymkode: b9498...894

Skrevet

De flest matbutikker har vekt som henger i taket, vei den der. Meny kostet de 19.90 kr kiloen igår, så da er det bare å regne. 

Anonymkode: b7670...fc9

Skrevet
1 minutt siden, Anonym bruker skrev:

De flest matbutikker har vekt som henger i taket, vei den der. Meny kostet de 19.90 kr kiloen igår, så da er det bare å regne. 

Anonymkode: b7670...fc9

Hadde de butikkene jeg handler i hatt slik vekt hadde jeg selvfølgelig brukt den og ikke spurt her... var derfor jeg også skrev at jeg hadde lite lyst til å drasse med et til kassa for å spørre.

HI

Anonymkode: 85346...6cd

Skrevet

På kiwi i går var det ca 7kr kiloen btw...

Tenk at en gjennomsnitt nyfødt veier 3,5kg da.... Jeg løftet opp min 1åring som veier 10kg til sammenligning, og gresskaret var ca halvparten så tungt. -Det er medium stort i omkrets.

Er jo mange str der, så du må jo bare gjette sånn ca utfra egen erfaring av tyngde

Anonymkode: 54568...1f7

Skrevet

Alt fra 60 - 150 kr... de varier i str. Det står som regel en liten hvit lapp på de med kg... 

 

Anonymkode: f6241...d16

Skrevet

Kostet 49 på kiwi her jeg bor, ganske fine og store

Anonymkode: c64ea...e1f

Skrevet
1 minutt siden, Anonym bruker skrev:

Alt fra 60 - 150 kr... de varier i str. Det står som regel en liten hvit lapp på de med kg... 

 

Anonymkode: f6241...d16

Jeg kjøpte 2 små igår som Veide litt over 5 kg tilsammen, betalte 67 kr. Koster 13 kr kilo på Rema 

Anonymkode: f6241...d16

Skrevet

Om du bruker innholdet til f.eks en suppe e.l. er prisen helt ok, om du kaster alt sammen så er det ganske dyrt ;)

Jeg personlig kjøpte et i porselen til å ha telys inni på nille for noen år siden, tar det frem og setter på trappa hvert år, og slipper kjøpe ferskt på butikken....

Anonymkode: c8801...1e1

Skrevet

På Coop ekstra koster de 49,- per stykk uansett størrelse 

Anonymkode: b6528...579

Skrevet
1 time siden, Anonym bruker skrev:

De flest matbutikker har vekt som henger i taket, vei den der. Meny kostet de 19.90 kr kiloen igår, så da er det bare å regne. 

Anonymkode: b7670...fc9

Vekt i matbutikk? Det har jeg ikke sett i matbutikken siden 1988! 😆 

Anonymkode: 35984...de4

Skrevet
3 timer siden, Anonym bruker skrev:

Vekt i matbutikk? Det har jeg ikke sett i matbutikken siden 1988! 😆 

Anonymkode: 35984...de4

Det har de ihvertfall på både Meny og Rema her, mener de har det på Kiwi også. Veldig greit å kunne sjekke hvor mye mandler e.l. du har tatt da. 

Anonymkode: c8801...1e1

Skrevet

Her jeg bor henger det vekt på kiwi, rema1000, extra og spar. Tror de aller fleste butikker har det. (også i 2018) 

Det kostet 7,90 pr kg på kiwi i dag. 

Anonymkode: 80cef...4c7

Skrevet

Takk for svar.

Endte med at det ikke kostet noe som helst da senteret her hadde gratis gresskarverksted for ungene 👍

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...