Gå til innhold

Sykling i barnehagen uten hjelm


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

I vår barnehage må de ha hjelm hvis de sykler på vanlig sykkel. Så klart! Det er noe det er viktig å lære så tidlig som mulig. Men de trenger ikke hjelm på trehjulssykler. Når de er ferdige med å sykle, må de ta av seg hjelmen. De får ikke lov å leke med hjelmen på. De er veldig opptatt av å minske risikoen når det gjelder kvelningsfare, blant annet er det ikke ønska at barna har gensere/jakker med hetter som sitter fast eller at de har luer med snøring. Så de passer på at de hjelmene går av når de er ferdige med å sykle. 

Anonymkode: 0811a...efe

Annonse

2 timer siden, Anonym bruker skrev:

Sånne barnehagesykler? Har aldri tenkt at barna burde hatt hjem på de,  de er jo ikke ute å sykler i trafikken? Ikke går de fort å de er vanskelige å velte. 

Anonymkode: 31015...826

Vanskelig å velte?? Jobber i barnehage å disse velter utallig mange ganger hver eneste dag. Men vi har ikke hatt noen hodeskader da.

Anonymkode: 8c6db...98a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...