Gå til innhold

Erfaring med Coton de Tulear


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi vurderer denne rasen. Har selvsagt lest mye om denne, men kjenner ingen som har selv.

Noen her med egen erfaring med denne rasen som kan fortelle litt? 😊

Anonymkode: 7727a...3db

Skrevet

Jeg har den ikke selv, men har en venninne som har en sånn.

Det jeg kan si er at det er en veldig trivelig hund, kosete og glad i mennesker. Bjeffer ikke mye, men det hender den sier ifra om det f.eks er en katt ute på verandaen i mørket.

Du må finne en god hundefrisør, for den får altfor lang pels om du ikke skal stille den ut og jobbe mye med pelsen pga det. Den må gres en gang eller to i uken for å fjerne løse hår. Venninnen min holder den "kort" i teddybjørnklipp, men det er ikke alle hundefrisører som er like flinke til dette så den har sett litt rar ut noen ganger da særlig siden av ansiktet blir litt rart klippet :)

Litt upraktisk at den er hvit, det synes veldig godt når den har vært ute i grisevær, men ellers intet negativt jeg kan fortelle om ihvertfall.

Anonymkode: d2f9d...0c2

Skrevet

Flere?😊

Anonymkode: 7727a...3db

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...