Gå til innhold

Kan man se forskjell på bitt fra fuglelopper og veggdyr?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ene barnet har fått voldsomt mange stikk.. små runde stikk, mest på beina og armer/ hender. Jeg kan ikke se noen tegn på veggdyr. Vi har fått et fuglereir på taket, så mistenker fuglelopper (men senga ligger et stykke fra vinduet?). Men vi har også reist i sommer, så livredd for veggedyr😰😰

Så kan man se noen forskjell på stikkene? Ingen andre i familien har fått noe særlig mer stikk enn normalt for en sommer (og da bare 1-2 større som ser mer ut som myggstikk). Rart at bare én i familien blir stukket?

Anonymkode: cb986...f3c

Fortsetter under...

Skrevet

Sjekket siden på og under madrassen nøye?

Anonymkode: ee7ad...e9e

Skrevet

Fuglelopper er små kviselignende stikk som kun kommer om natten der kroppen ikke er dekket av klær. Det kan fint være lopper i kun et rom i huset. Loppene hopper ikke inn vinduet selv, men kommer som reglen inn med et husdyr som hund eller katt. Det er rimelig greit å blir kvitt, det enkleste er å låse av rommet i to døgn, da får ikke loppene noe blod og dør. Ev. kan dere vaske og støvsuge hele senga og gulvet.

Veggedyr er større og litt mer hovne stikk.

Anonymkode: 12948...200

Skrevet

Eventuelt hvis barnet har badet i ferskvann så kan det ha fått svømmekløe. Barnet mitt og tre venninne fikk det og fikk utslett på hele kroppen.

Anonymkode: 18ce7...b01

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...