Gå til innhold

Hva koster det med nytt kjøkken?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Vi pusset opp kjøkkenet for et par år siden og kom på i underkant av 100 tusen men da flyttet/ byttet vi vindu og bygget ny inngang fra stue også så litt mer enn ren kjøkkenrenovering. Hadde kjøleskap, fryser og oppvaskmaskin fra før så trengte platetopp, micro og stekeovn. 

Anonymkode: a2516...43a

Vi betalte 36 000 for kjøkkeninnredningen, 18 000 for heltre benkeplate (inkl underlimt vask) og 48 000 for hvitevarer. Kjøkken fra kvik og Siemens hvitevarer. Kjøkkenet er ca 3,6x 2,5m. I tillegg kommer blandebatteri, rørlegger, elektriker og ventilator. Og selvsagt gulv, tak, vegger, listverk+++.  

Anonymkode: 5981a...04d

Kjøkkenet i seg selv koster 200.000 (fått 50.000 i rabatt og gratis platetopp) inkludert montering og hvitevarer. Aner ikke størrelsen, men selve rommet er vel kanskje 12 kvm pluss litt ut i stua. Så kommer elektriker og rørlegger ved siden av. Elektrikeren tar hele huset så vet ikke hva bare kjøkkenet kommer på, og rørleggeren skal ha 36.000

Anonymkode: 73319...b77

Ble på rundt 200 000 inkludert nye hvitevarer(ikke kjøleskap) elektriker og rørlegger. Usikker på str. Det er et lite kjøkken hvor det ikke er plass til spisebord. Ingen overskap. Fikk mye i rabatt. 

Anonymkode: b79d6...b91

Annonse

1 minutt siden, Anonym bruker skrev:

Vi har nettopp bygget hus. Kjøkkenet med hvitevarer, vask, kjøkkeninnredning, ventilator, quooker (kokende vann i springen) og benkeplate ble til sammen 300.000,- 

Anonymkode: fa2b9...376

Nettopp bygd vi også. Har det samme som hun over men vi betalte 60 000 ca. 15 kvadrat. Med benkeplate rundt hele kjøkkenet, unntatt der sidebyside kjøleskapet og komfyr/micro står. Vi kjøpte på ikea da... bortsett fra quookeren og kjøleskap.

Anonymkode: 80660...30f

Bittelite kjøkken (5,5 kvm), kommer vel på ca. 70-80000 med alt inkl. montering, ca 11 skap. Da skal elektriker inn og fikse litt. Skal pusse opp en hel leilighet minus badet, så langt lander vi på ca. 200.000. 

Anonymkode: da76b...4ed

Betalte rundt 300.000,- for Hth-kjøkken da vi bygget i 2014 (kjøkken bestilt i 2013 til 2013-priser) med gode rabatter. Har stor øy (3,3 x 1,2 m) med tykk heltre benkeplate som går ned på hver side + litt bemkeplate på en del av innredning mot veggen. To stekeovner, kaffemaskin, micro, 90cm platetopp, oppvaskmaskin, fryseskap + kjøleskap (alt innebygget) fra Siemens, takventilator fra Røros Metall, vinskap og forholdsvis stort kjøkken (innredning stort sett fra gulv til tak på 6 m + øyen). Kunne nok kommet billigere fra det med både Kvik (fikk billigere pris der) og Ikea, men vi likte best Hth sitt kjøkken og service. Har en mann som er en kløpper av en pruter, så han fikk prisen endel ned + med montering. Elsker kjøkkenet vårt, og det var det rommet vi brukte mest på da vi bygget, og som ville være 100% fornøyd med uten å måtte ofte noe pga pris.

Anonymkode: f233c...30c

Annonse

16 timer siden, Anonym bruker skrev:

Betalte 375 000. 65 kvadrat stort. Heltre Drømmekjøkken med steinplate, med alle hvitevarer, inkl amerikansk kjøleskap, side by side kjøleskap, to komfyrer og kaffemaskin. 

Anonymkode: 84294...c98

65 kvadrat kjøkken? Hvorfor?

Vi betalte vel 10.000. Pluss rørlegger og kjøleskap.  

Ikea innredning. Fant tilfeldigvis 6 meter lang helttre eikeplate på billigkroken til ikea pga feilbestilling, så den kostet 1000kr..  Kjøpte vask på finn til 100kr og underlimte den selv. 

Du kan få nytt kjøkken til et par titalls tusen  og du kan betale flere hundre.  Det er jo bare smak og behag og økonomi som styrer. 

Anonymkode: 2e652...494

Akkurat nå, Anonym bruker skrev:

Bygger hus nå og kjøkkenet kommer ca på 150.000. Men da går rørlegger og elektriker på andre budsjetter. 

Anonymkode: 06d2e...610

Forresten, det er 25 kvm. Men det er med en romslig spiseplass. 

Anonymkode: 06d2e...610

Rundt 200.000 ink. montering, rørlegger og hvitevarer. Et tips om du skal pusse opp kjøkken og betale for montering: Få skriftlig en dato for ferdigstillelse og hva skal skjer om de ikke klarer å overholde den datoen. 

Anonymkode: dace9...816

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...