Gå til innhold

Hva bruker somaliere i håret?


Anbefalte innlegg

Bare nysgjerrig altså. Det lukter ikke dårlig eller noe sånt, men jeg har merket at «alle» somaliere lukter likt, og jeg lurer på om det er et hårprodukt de bruker. 

Kan se at mange av jentene har noe i håret også. 

Anonymkode: feafa...be1

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144338795-hva-bruker-somaliere-i-h%C3%A5ret/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg er litt imponert over at du faktisk har sett håret til somaliske damer, alle de jeg har møtt har det tildekket (noe de gjerne må ha)

Men over til lukten, sikker på at det er håret?
De har en annen matkultur med andre og mer krydder enn det vi er vandt med og det kan gi, i våres neser, en litt rar lukt, det kan være det.

Når det er sagt har vi veldig mye mer melk i vårt kostholde enn dem, og de syns vi lukter litt sur melk selv om vi ikke legger merke til det

(NB: Dersom dette innlegget blir tolket som om det er rasistisk så beklager jeg dette, det er ikke ment slik og jeg har ikke noe i mot våre nye landsmenn og kvinner)

Anonymkode: 37581...bb0

Tror det må være en type olje de har i etter vask. Har en somalisk 2-åring på avdelingen min og reagerer på den kraftige "parfymeaktige" lukten når jeg kler på han og han sitter på fanget spesielt. 

Anonymkode: d67b3...7dd

37 minutter siden, Anonym bruker skrev:

Tror det må være en type olje de har i etter vask. Har en somalisk 2-åring på avdelingen min og reagerer på den kraftige "parfymeaktige" lukten når jeg kler på han og han sitter på fanget spesielt. 

Anonymkode: d67b3...7dd

Må være dette ja. Ser at det er en slags olje håret. 

Anonymkode: feafa...be1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...