Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #1 Skrevet 2. januar 2018 Hvor mye bruker dere i uken? Jeg er alt for ofte på butikken og handler unødvendige ting 😝 så fra nå av blir det handling 1 uke fram i tid. Vi er 2 voksne med 2 barn. Anonymkode: 63510...888
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #2 Skrevet 2. januar 2018 Jeg klarer ikke handle bare en gang i uken, men handler ca hver tredje dag. Handler da ingredienser til 3 middager, fyller opp med pålegg, frukt, melk osv. Anonymkode: 13049...466
Brillefanten Skrevet 2. januar 2018 #3 Skrevet 2. januar 2018 En typisk handleliste ser omtrent slik ut: melk x7, Biola x3, rømme, fløte, smør, grovbrød, havregryn, havrefras, kaffe. Tortillalefser Løk, gulrot, brokkoli, sopp, søtpotet, mais, squash, epler, klementiner, paprika, agurk, salat, avokado x 2, purre og spinat. Røde linser, kidneybønner og tomatbønner. Leverpostei, salami, egg, majones, rødbetsalat, kylling, torsk/laks, kjøttdeig. Smågodt, brus x 1-2, Bruker som oftest 1500 i uken.
Mammaem Skrevet 2. januar 2018 #4 Skrevet 2. januar 2018 Vi handler en gang i uken. Går det tomt for noe, suppleres det ikke med mindre det er snakk om bleier. Vi bruker ca 1000 kr pr uke. Det inkluderer mat, drikke, hygieneartikler mm. Er to voksne og to barn (en som bruker bleier). Hva vi handler kommer an på hva vi skal spise den neste uka, men vi handler mye på 50% og andre tilbud. Legger i fryseren eller legger opp middager etter tilbudene. Lager store porsjoner, gjerne sesongbaserte, og fryser ned.
Brillefanten Skrevet 2. januar 2018 #5 Skrevet 2. januar 2018 Akkurat nå, Brillefanten skrev: En typisk handleliste ser omtrent slik ut: melk x7, Biola x3, rømme, fløte, smør, grovbrød, havregryn, havrefras, kaffe. Tortillalefser Løk, gulrot, brokkoli, sopp, søtpotet, mais, squash, epler, klementiner, paprika, agurk, salat, avokado x 2, purre og spinat. Røde linser, kidneybønner og tomatbønner. Leverpostei, salami, egg, majones, rødbetsalat, kylling, torsk/laks, kjøttdeig. Smågodt, brus x 1-2, Bruker som oftest 1500 i uken. Vi er 5 i familien, og har sett at når ungene vokser til, bruker vi en del mer penger på mat. Vi kjøper også vaskemiddel og såper på butikken, men shampoo kjøper jeg hos frisør. Det er sikkert noe jeg har glemt, men det som står på listen kjøper vi i hvert fall hver uke...
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #6 Skrevet 2. januar 2018 3 minutter siden, Mammaem skrev: Vi handler en gang i uken. Går det tomt for noe, suppleres det ikke med mindre det er snakk om bleier. Vi bruker ca 1000 kr pr uke. Det inkluderer mat, drikke, hygieneartikler mm. Er to voksne og to barn (en som bruker bleier). Hva vi handler kommer an på hva vi skal spise den neste uka, men vi handler mye på 50% og andre tilbud. Legger i fryseren eller legger opp middager etter tilbudene. Lager store porsjoner, gjerne sesongbaserte, og fryser ned. Hva er en typisk ukemeny/middag for dere? Anonymkode: 0ff3f...17f
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #7 Skrevet 2. januar 2018 Handler en gang i uken, men listen er ikke den samme hver gang. Det er alltid 5 brød, 5 melk, bordsmør og pålegg så skriver jeg middagslister og handler etter den. Oleier å være kjøttdeig, fisk, kylling, grønnsaker, poteter, ris osv. Bruker ca 750,- hver handletur. Familie på 4 Anonymkode: 4db9d...a4e
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #8 Skrevet 2. januar 2018 Kjøper dere ikke potetgull å gotteri.pizza osv..? Anonymkode: 75476...d8e
Mammaem Skrevet 2. januar 2018 #9 Skrevet 2. januar 2018 Tja, en typisk ukemeny er grøt + hjemmelaget pizza lørdag, chili con carne med ris søndag, grønnsakssuppe mandag, seiform tirsdag, kjøttboller med hjemmelaget rotmos og salat onsdag, laks med rotgrønnsaker torsdag og rester/grateng/pai fredag. Stortsett minst to fiskemiddager og minst en vegetar i uka.
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #10 Skrevet 2. januar 2018 Bruker 700-1000 kr hver mandag og 300-500 kr på suppleringshandel på fredager. Vi er to store og to små. Anonymkode: ce7ea...96b
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #11 Skrevet 2. januar 2018 6 minutter siden, Anonym bruker skrev: Handler en gang i uken, men listen er ikke den samme hver gang. Det er alltid 5 brød, 5 melk, bordsmør og pålegg så skriver jeg middagslister og handler etter den. Oleier å være kjøttdeig, fisk, kylling, grønnsaker, poteter, ris osv. Bruker ca 750,- hver handletur. Familie på 4 Anonymkode: 4db9d...a4e Hva med hygieneartikler, dopapir, tørkerull, annen drikke enn melk?, frukt, yoghurt, zalo og andre vaskemidler, sølvfolie, plastposer osv osv. Skjønner endelig hvordan folk får til å ha så lave budsjett i dagligvarebutikken når dette er alt som inkluderes. Anonymkode: f4c75...e81
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #12 Skrevet 2. januar 2018 9 minutter siden, Anonym bruker skrev: Handler en gang i uken, men listen er ikke den samme hver gang. Det er alltid 5 brød, 5 melk, bordsmør og pålegg så skriver jeg middagslister og handler etter den. Oleier å være kjøttdeig, fisk, kylling, grønnsaker, poteter, ris osv. Bruker ca 750,- hver handletur. Familie på 4 Anonymkode: 4db9d...a4e Da lever dere ekstremt billig hvis dere ikke spiser mye ute! Anonymkode: 7d514...c36
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #13 Skrevet 2. januar 2018 Jeg bruker ca.8000 kr på mat i mnd.Meg og ett barn på ni år. Anonymkode: 75476...d8e
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2018 #14 Skrevet 2. januar 2018 Noen ting er med hver gang. Frukt, grønnsaker, pålegg, melkeprodukter, lørdagsgodt og en pakke egg. Derutover kjøper jeg inn det som trengs til middagene. Evn ting å legge i frysen om det er gode tilbud. Og så deler jeg resten opp: Hver tredje uke fyller jeg opp det jeg trenger av mel/bakeprodukter. (Baker brødet selv). Uken etter blir det dopapir, tørkepapir og hygieneprodukter. Uken etter blir det vaskemidler og ting som bakepapir, plastposer, fyrstikker osv. Ellers kan det være ekstra ting som et blad til ungene eller garn eller en DVD eller andre ting som ikke er fast del av handlingen. Anonymkode: 6000c...1f9
ღTyrkiskPepperღ Skrevet 3. januar 2018 #15 Skrevet 3. januar 2018 Jeg handler hver fredag og handlelisten for fredag ser slik ut: hvitost 1kg Jarlsberg, kalkun, italiensk salat, makrell i tomat, smør, margarin, 18 pk egg, hvetemel, grovt mel(baker mye) 1,5 l melk x2, en rømme, en youghurt naturell, 1 biola, 1 müsliblanding. Ca 1 kg epler, 2 begre med druer, 1/2kg pærer, masse klementiner nå når de selger det. Salat, tomat, paprika, agurk, 3pk mais, stangselleri, reddiker, fersk spinat, 1,5kg gulrot, en blomkål, en brokkoli, oliven, 3 aubergine, 2 squash, en purre, 2 kålrot, 1 kg løk, hvitløk, chili, poteter 1,5 l eplejuice, 4pk cola(den holder i 2-3 uker) 4 flasker farris bris. 1 pk bleier 2 karbonadedeig, 500 g torsk, en pose frossen kyllingfilet 1,2 kg tror jeg de er, en rå kylling, en pakke pangasiusfilet, 2 hakket tomat, 1 tomatpuré, smågodt, 2 poser chips. Vi er 2 voksne og 3 barn, hvor en er baby. Lager middager til babyen selv og pleier å lage for 3-4 uker om gangen og nå er det snart tomt så derfor litt ekstra mat og grønnsaker å handle denne uken. Sjampo, dusjsåpe, oppvaskmiddel, vaskemiddel og dopapir pleier vi å storhandle når det er tilbud så det kjøper vi inn en gang i halvåret omtrent. Bakepapir og aluminiumsfolie kjøper vi kanskje 1 gang i mnd.
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2018 #16 Skrevet 3. januar 2018 Skriver middagsmeny for 14. dager fremover også skriver jeg handlelista ut i fra den. Da handler jeg alt jeg kan handle for så langt frem jeg kan handle. Sper på med brød, melk, ferske grønnskaer ol. nå og da. Alt etter når behovet er der. Lørdagsgodt kun til og såper/vaskemiddel/toalettsaker ved behov. Anonymkode: c4954...cba
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2018 #17 Skrevet 3. januar 2018 Bruker mellom 3000-3300 kr på storhandling en gang i uka. To voksne og tre små barn. Anonymkode: 5be91...793
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2018 #18 Skrevet 3. januar 2018 Bruker 1500-2000 kroner per uke. Handler på kolonial.no og får det levert på torsdag kveld som regel. Da er kjøleskapet fylt opp til helgen. vi planlegger 6 middager - middagen på torsdag er da som regel det vi har i hus. På den måten unngår vi å kaste så mye mat. som regel har vi 2 fiskemiddager (laks, fiskesuppe, fiskekaker m.v.), en vegetar (omelett, grønnsakssuppe mv). du må nok regne med å måtte prøve deg frem litt når det gjelder mengde melk du trenger osv. Jeg kjøper 6 brød, 5 liter melk og stort sett 1 kg ost, salami, baconost, peanøttsmør m.v Anonymkode: ee863...45a
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2018 #19 Skrevet 3. januar 2018 15 timer siden, Anonym bruker skrev: Kjøper dere ikke potetgull å gotteri.pizza osv..? Anonymkode: 75476...d8e Ungene får litt penger hver som de går på Europris og kjøper sitt eget snop for. Jeg kjøper da også kanskje en pose potetgull og en sjokoladeplate på Europris jeg også. Kjøper gjerne noen grandis på coop når de har 4 for 100, så det ligger stort sett noen i frysa, men vi spiser jo ikke det hver uke. Anonymkode: 13049...466
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2018 #20 Skrevet 3. januar 2018 15 timer siden, Anonym bruker skrev: Handler en gang i uken, men listen er ikke den samme hver gang. Det er alltid 5 brød, 5 melk, bordsmør og pålegg så skriver jeg middagslister og handler etter den. Oleier å være kjøttdeig, fisk, kylling, grønnsaker, poteter, ris osv. Bruker ca 750,- hver handletur. Familie på 4 Anonymkode: 4db9d...a4e Er barna små da? Nå har riktignok jeg fire barn hvorav to er tenåringer og to går på barneskolen, men det høres ut som dere handler veldig lite mat? Her spiser ungene gjerne havregryn med melk på, havrefras, musli o.l. så her går det minst 2 liter melk hver dag. Det går også 1,5 til 2 brød hver dag, det skal jo lages matpakke til 6 stykker, ungene tar en skive etter skolen og har gjerne noen venner med hjem osv. Handler dere aldri juice, saft, yoghurt, frukt. Her spiser alle seks i familien minst 2 frukt hver dag. Hva med dopapir, såpe til oppvask og klesvask, håndsåpe osv, hvor handler du det? Hos oss går dette med i matbudsjettet. Vi bruker minst 13.000 i måneden i matbutikken.... Anonymkode: 13049...466
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2018 #21 Skrevet 3. januar 2018 15 timer siden, Anonym bruker skrev: Handler en gang i uken, men listen er ikke den samme hver gang. Det er alltid 5 brød, 5 melk, bordsmør og pålegg så skriver jeg middagslister og handler etter den. Oleier å være kjøttdeig, fisk, kylling, grønnsaker, poteter, ris osv. Bruker ca 750,- hver handletur. Familie på 4 Anonymkode: 4db9d...a4e Hvordan de du til det? Bare melk og brød blir omtrent 300 kr. Smør og pålegg kan jeg vanskelig se kan komme på under 200 for en uke (med mindre dere spiser de fleste måltider andre steder da). Anonymkode: 7d514...c36
Mrs. Kaizer Skrevet 3. januar 2018 #22 Skrevet 3. januar 2018 (endret) Familie på 6, 2 tenåringsgutter og 2 på barneskole. Handler hver fredag og bruker da 2500 - 3000 kr (et av barna har cøliaki, så blir nok 2-300 kr dyrere pga det) Typisk handleliste er 5 x 1.75 liter lettmelk, 4 x 1 liter skummet melk, 1,5 liter appelsinjuice/eplejuice. 6/7 brød, 2 pk knekkebrød. 3-4 pk div. kjøttpålegg, 1 norvegia, 3 bokser leverpostei/makrell i tomat, 1 tube smøreost. Frukt og grønnsaker, poteter. 1 pk havregryn/frokostblanding, 8 pk+4 pk med youghurt. Helgesnacks og brus. Og middager til hele uken (lager mye fra bunnen av) Så kjøper jeg hygieneartikler, zalo, vaskepulver, bind/tamponger innimellom når det trengs påfyll. Jeg forstår ikke hvordan en familie på 4 klarer seg på 750 kr i uken. Da lever de et kjipt liv i matveien hvertfall. Endret 3. januar 2018 av Me and my monkey
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2018 #23 Skrevet 3. januar 2018 22 minutter siden, Me and my monkey skrev: Familie på 6, 2 tenåringsgutter og 2 på barneskole. Handler hver fredag og bruker da 2500 - 3000 kr (et av barna har cøliaki, så blir nok 2-300 kr dyrere pga det) Typisk handleliste er 5 x 1.75 liter lettmelk, 4 x 1 liter skummet melk, 1,5 liter appelsinjuice/eplejuice. 6/7 brød, 2 pk knekkebrød. 3-4 pk div. kjøttpålegg, 1 norvegia, 3 bokser leverpostei/makrell i tomat, 1 tube smøreost. Frukt og grønnsaker, poteter. 1 pk havregryn/frokostblanding, 8 pk+4 pk med youghurt. Helgesnacks og brus. Og middager til hele uken (lager mye fra bunnen av) Så kjøper jeg hygieneartikler, zalo, vaskepulver, bind/tamponger innimellom når det trengs påfyll. Jeg forstår ikke hvordan en familie på 4 klarer seg på 750 kr i uken. Da lever de et kjipt liv i matveien hvertfall. Vi brukte ca 750 kr i uken i matbutikken da vi hadde 2 barn, og de var små. Det har økt betraktelig nå, av flere grunner. Vi har nå tre barn, som spiser mer mat enn før, vi har bedre råd, og kan unne oss mat av bedre kvalitet. Det er ikke umulig å spise variert og spennende for den summen, for det gjorde vi den gangen også, men det krever en god del jobb, god fantasi og bevisst bruk av råvarer. Anonymkode: a19db...20d
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå