Gå til innhold

Blødninger, flere som opplever/har opplevd det?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Med første blødde jeg ca hver 4 uke til uke 16. Med 2 bare 1 x. 

 

Gynekologen sa da at så lenge man ikke hadde smerter med blødningene var di stort sett ufarlige. Små skjøre blodårer, større press i og rundt livmoren og morkaken kunne blø litt hvis den lagg foran åpningen. Siden jeg var bekymret burde vi unngå samleie med det var det. 

 

To levende barn som beviser at d kan gå bra 🖒

Anonymkode: 17393...258

Jeg hadde en liten "blødning" for ca 2 uker siden. (Nå 11+2) 

Var på tidlig ultralyd her om dagen, og han så en slags væske som ikke skulle være der. Ble henvist til sykehus, og de kunne konstatere at det var blod. (koagler) Som kroppen enten klarer å absorbere selv, eller som kroppen kommer til å "støte" ut.. Noe som også kunne medføre spontantabort?! Jeg håper jo for all del kroppen klarer å ta det opp på egenhånd.. Ble jo fryktelig nervøs. 

Noen som har opplevd noe lignende? Var litt omtåket og nervøs da jeg lyttet til sykepleier, men mener hun sa noe om muskelknute i livmor eller et eller annet.. Derav den lille blødningen og koaglene...... 

Anonymkode: 51ed8...23d

Hadde mye blødninger i svangerskapet, hadde såkalt hematom.. endte til slutt med at vannet gikk halvveis i svangerskapet.. 

Er viktig å sjekke opp slike ting, selv om det som oftest er lite å gjøre dessverre 😥

Anonymkode: 80607...fc9

7 timer siden, Anonym bruker skrev:

Hadde mye blødninger i svangerskapet, hadde såkalt hematom.. endte til slutt med at vannet gikk halvveis i svangerskapet.. 

Er viktig å sjekke opp slike ting, selv om det som oftest er lite å gjøre dessverre 😥

Anonymkode: 80607...fc9

Takk for svar 😊 Jeg kontaktet fastlege/legevakta hver gang u forrige svangerskap, ble alltid tatt på alvor 😊 De fant ikke ut hvorfor jeg fikk blødninger, men alt var bra med den lille :-) 

I dette svangerskapeg kom blødning så tidlig som i uke 6. Kontaktet fastlege, hun sjekket at alt var lukket. Og ringte vakthavende gyn. på sykehuset, de ble enig om at jeg skulle ta en tidlig UL i uke 7. 

 

Anonymkode: 7e73d...4cc

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...