Gå til innhold

Jobb og overgangsstønad


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Har nå fått 100% jobb i barnehage fram til august. Men er usikker da på hvor mye jeg får betalt ut når jeg går ut i permisjon.. Altså mister jeg da retten på overgangsstønad eller ikke? Noen som har noe erfaringer om dette?

Skrevet

Hei.

Vet ikke helt reglene på dette nå, men da jeg jobbet i bhg for noen år siden fikk jeg ca 5000 i OS i tillegg til lønn. Hvis jeg husker riktig. Du får utbetalt det samme når du er i permisjon som når du jobber. 

Skrevet

Men som sagt, så er jeg ferdig i august, å har termin 1.september sånn ca.. Er derfor jeg lurer. For er det ikke da noe med gjennomsnittlønn elr 60% av det man har tjent 6 av de 10 månedene før permisjon starter?

Skrevet

Måtte lese innlegget ditt en gang til. Så du har altså ikke jobbet 100% frem til nå? Da vet jeg ikke hvordan det skal være, men trur det er noe med at man skal jobbe (eller være sykemeldt) i 6 av de siste 10 (?) mnd. før permisjonen starter. Vet ikke hvordan det blir med OS. Sorry at jeg ikke var til bedre hjelp :) Lykke til ihvertfall :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...