Bambee93 Skrevet 15. desember 2015 #1 Skrevet 15. desember 2015 Hei! Jeg snuser fast, men planlegger selvfølgelig å slutte når jeg får positiv test i hånda. Tanken da er å slutte tvert, men det jeg lurer på er om noen av dere vet om de abstinensene kan være farlige for fosteret og fremprovosere SA? Bør jeg heller trappe ned over et par dager? Uff, alt en bekymrer seg for når en prøver å bli gravid ;-)
babysyk91 Skrevet 15. desember 2015 #2 Skrevet 15. desember 2015 Hei, ser du ikkje har fått noke svar, eg snuse ikkje men røykte. Eg spurte fastlegen min om det og han sa at viss det er veeeeeldig vanskelig å slutte der og då så trapp ned. Eg trappet ned og da eg var i uke 16-17 så røykte eg 1 røyk om dagen, no klare eg ikkje røyk eller noke. Så tipset mitt er å stoppe med ein gang men dersom det blir for vanskelig så trapp heller ned. Eg veit at røyk er like skadelig men etter min positive test så slutta eg å trekke ned men hadde det i munnen bare. (Ja er barnslig då å røyke)
notabella Skrevet 15. desember 2015 #3 Skrevet 15. desember 2015 best å da trappe ner før du får positiv test og prøve med nikotinfri snus jeg syntes det hjalp å bytte på nikotinfri og den vanlige og gå mer og mer over på bare nikotinfri
Anonym bruker Skrevet 15. desember 2015 #4 Skrevet 15. desember 2015 Har sluttet brått pga uplanlagt svangerskap. Var vanskelig, men holdt ut. Før andre svangerskap trappet jeg ned, har gått veldig fint. Så ut fra min erfaring er det klart best å trappe ned før svangerskap. Anonymous poster hash: f0197...01b
Bambee93 Skrevet 16. desember 2015 Forfatter #5 Skrevet 16. desember 2015 tusen takk for svar alle sammen :-D
Reese Skrevet 16. desember 2015 #6 Skrevet 16. desember 2015 Jeg kjøpte nikotin fri snus. Jeg ser nå at det er kommet til life sine butikker også Det hjalp meg Lykke til
fairytales Skrevet 16. desember 2015 #7 Skrevet 16. desember 2015 Jeg har snuset i 9 år og sluttet på dagen da jeg fant ut at jeg var gravid. Jeg dro på butikken og kjøpte meg en boks med Onico som jeg erstattet med vanlig snus. Jeg har ikke merket noe forskjell annet en svaaaaak antydning på dag 2 eller 3 (rastløs). Tror at for meg handlet det lite om selve nikotinet men om det å ha noe under leppa og selve rutinen rundt det (morgensnus, etter man har spist, før man legger seg osv). Nå snuser jeg som normalt selv om det ikke er nikotin i de jeg bruker nå og det går helt strålende.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå