Gå til innhold

Mensen, mens man er gravid?!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen her som har opplevd å ha mensen som vanlig? Eller litt mindre enn før, mens dere har vært gravide?

 

 

 

 

Jeg er så småkvalm, uggen. halsbrann og vondt i ryggen.. Sånn vondt jeg kun har hatt 2 ganger før.. (og grunnene ligger å sover i sengene sine.. ) Jeg vet at dette er diffuse smerter og ikke gitt at jeg er gravid..

 

Men jeg har hatt mensen de siste to månedene.. Den har vært kortere enn vanlig, og lite vond. Heller ikke blødd så mye..

 

Og jada, jeg vet at jeg kan ta en test, men kommer meg ikke på en butikk nå. :P



Anonymous poster hash: 9245a...000

Fortsetter under...

Skrevet

Jeg trodde det var mensen de 2 første mnd i svangerskapet. Blødninger som vanlig. Var gravid. Ikke blødd siden. Noen få uker til ei lita frøken kommer.

 

Anonymous poster hash: 60eb9...ab4

Skrevet

Søsteren min hadde mens ca hver fjerde uke første tre mnd av begge sine svangerskap.

 

Anonymous poster hash: 8397e...d4a

Skrevet

Man har ikke mensen når man er gravid.

 

Men, man kan ha blødninger

 

Anonymous poster hash: 51a74...d79

Skrevet

Jeg hadde blødninger til "normal tid" i mitt første svangerskap. Kraftig mens, trodde jeg. Fødte ei frisk og fin jente.

Skrevet

Ja har opplevd å ha "mensen" som vanlig. Samme tid, samme varighet, samme mengde. En dag fikk jeg uutholdelige smerter i mage og skulder. Ble bevisstløs. Ble sendt i hui og hast til sykehuset med ambulanse. Det var der de fant ut at jeg var gravid. Minst 12 uker på vei. Muligens mer. Men det var svangerskap utenfor livmoren.

Når jeg tenker tilbake hadde jeg symptomer på graviditet, men tenkte jo aldri i de baner fordi jeg hadde mens og gikk på p-piller.

 

En venninne hadde normal "mens" hver mnd i svangerskapet. Hun mistenkte at hun var gravid pga spark. Ble sendt på ul. Var da ca 27-30 uker på vei. Hun fødte 9 uker etterpå. Kort svangerskap :-)

Det som er ekstra spesielt er at hun tok grav tester da hun må ha vært i uke 8 og 12 pga at hun kjente litt symptomer. Testene var negativ så da slo hun jo graviditet helt fra seg.

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...