holahopp Skrevet 24. oktober 2015 #1 Skrevet 24. oktober 2015 Jeg fikk ett innfall med å lage trolldeig med 4 åringen siden det er skikkelig innevær idag. Første gang jeg lager dette siden barneskolen og det begynner tross alt og bli en del år siden. Mulig det var barnehagen. .men men Hvor lenge skal det stå i ovnen? Er det sånn at de kan stå over natten? Skjønner at det er litt forskjell på tykkelse...men er det noen som har sånn ca peiling?
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2015 #2 Skrevet 24. oktober 2015 Figurene du har laget må tørke litt først, så skal de stekes på ca 80 grader. Tykke figurer kan bruke lang tid, så alt mellom 2-3 timer til flere dager er normalt Du kan finne ut om de er ferdige ved å se at de blir lysebrune i fargen, er du fortsatt usikker kan du dunke forsiktig på de tykkeste punktene Anonymous poster hash: 6a715...c4c
holahopp Skrevet 24. oktober 2015 Forfatter #3 Skrevet 24. oktober 2015 Figurene du har laget må tørke litt først, så skal de stekes på ca 80 grader. Tykke figurer kan bruke lang tid, så alt mellom 2-3 timer til flere dager er normalt Du kan finne ut om de er ferdige ved å se at de blir lysebrune i fargen, er du fortsatt usikker kan du dunke forsiktig på de tykkeste punktene Anonymous poster hash: 6a715...c4c Tusen takk. Skal de tørke før de skal i ovnen?
Superdolly Skrevet 24. oktober 2015 #4 Skrevet 24. oktober 2015 Figurene du har laget må tørke litt først, så skal de stekes på ca 80 grader. Tykke figurer kan bruke lang tid, så alt mellom 2-3 timer til flere dager er normalt Du kan finne ut om de er ferdige ved å se at de blir lysebrune i fargen, er du fortsatt usikker kan du dunke forsiktig på de tykkeste punktene Anonymous poster hash: 6a715...c4c Tusen takk. Skal de tørke før de skal i ovnen? Nei, det trenger de ikke. Du kan steke på høyere varme også. Jeg bruker 120-150 grader. Da går det litt kjappere, men de blir også mer brune.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2015 #5 Skrevet 24. oktober 2015 Jeg sliter med at figurene sprekker under steking. Hvordan unngå det? Anonymous poster hash: b2fbd...9a4
holahopp Skrevet 24. oktober 2015 Forfatter #6 Skrevet 24. oktober 2015 Figurene du har laget må tørke litt først, så skal de stekes på ca 80 grader. Tykke figurer kan bruke lang tid, så alt mellom 2-3 timer til flere dager er normalt Du kan finne ut om de er ferdige ved å se at de blir lysebrune i fargen, er du fortsatt usikker kan du dunke forsiktig på de tykkeste punktene Anonymous poster hash: 6a715...c4c Tusen takk. Skal de tørke før de skal i ovnen? Nei, det trenger de ikke. Du kan steke på høyere varme også. Jeg bruker 120-150 grader. Da går det litt kjappere, men de blir også mer brune. Så utrolig greit med tipsene. Skal ovnen på varmluft?
holahopp Skrevet 25. oktober 2015 Forfatter #7 Skrevet 25. oktober 2015 Nå har denne trolldeigen stått i ovnen i snart et døgn. Skal de ikke bli helt stive? De er myke på midten...er det en måte å Gjøre dette raskere på. . Hjelp hjelp helt grønn på dette
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå