Gå til innhold

Dømmer dere dette navnet?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Jeg liker Nataniel veldig godt. Men har lest at så mange har negative assosiasjoner med det. Jeg synes som sagt det er kjempefint, men vil jo ikke at folk skal gå rundt å dømme sønnen min ut fra det navnet. Hva synes dere?

Endret av Fru Boble
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg synes navnet er like fint som de fleste andre navn. Det er kun her inne i forumet jeg har lest at så mange har negative meninger om dette navnet.

 

Jeg har en datter ved navn Jessica (oppkalling etter granny i Storbritannia) og hvis man skulle tro det noen skriver her inne så vokser jo hun opp til å bli enten stripper eller prostituert.

 

Hvorfor noen skal dømme navn har jeg liten forståelse for. De fleste velger de navnene DE synes er finest og slik skal det være.

 

Selvfølgelig er det navn jeg ikke liker like godt som andre, men jeg dømmer da ingen for navnet de har eller foreldrenes valg.

 

Kjempeviktig at DU/DERE velger det navnet dere liker best, og blåser i at enkelte synes navnet er harry/trashy o.l.

 

Nataniel er et navn jeg personlig liker veldig godt, forelsket meg i navnet da jeg første gang så Daniel Lewis som Nathaniel i filmen "The last of the mohicans"

 

Lykke til med navnevalget.

 

 



Anonymous poster hash: feafd...d9b
Skrevet

Jeg dømmer ingen navn. Synes det er bra at folk har forskjellig smak slik at vi får stor variasjon. Nathaniel synes jeg er kjempefint. Ikke bryr dere om andre. Velg et navn DERE liker!

Skrevet

Ikke et navn jeg kunne valgt, men synes det er litt fint! Synes det er ganske trangsynt å ha fordommer pga navn. Skulle tro at verden er kommet lengre... ;-)

Skrevet

Takk for fine tilbakemeldinger :) Jeg har ikke opplevd det så mange andre steder enn her inne, men jeg har ikke snakket om det så mye heller. Det er vanskelig å velge navn, altså!

Skrevet

Jeg har dårlige assiasjoner til navnet. Men hadde ikke automatisk tenkt at det var noe galt, eller dømt sønnen din hvis han hadde bært navnet. Hadde bare ikke valgt det selv. Men så er jeg sikker på at mange ikke hadde valgt navnet jeg har valgt på min datter, da det på mange sikkert kan bli for uvant. Velg navnet du liker, så får folk noen nye gode assiasjoner til navnet:)

 

Anonymous poster hash: 302ab...838

Skrevet

Synes det er kjempe fint :)

Skrevet

Jeg synes navnet er fjollete og dillete, jeg tenker at gutten har svært unge foreldre - sannsynligvis bor bare med mor. I det hele tatt ikke et godt navn å vokse med.



Anonymous poster hash: 36e1c...243
Skrevet

Jeg liker det! Gjort det helt siden første gang jeg hørte det - da jeg leste Isfolket som 14 åring. 

Syns det er et flott navn, som jeg helt fint kunne brukt selv :) 

Skrevet

Nei, virkelig ikke. Jeg skiller ikke det fra andre hebraiske navn som f.eks. Daniel, Ezekiel, Gabriel. Jeg er ikke så begeistret for klangen på navnet på norsk (på lik linje som Daniel), men det er jo en helt annen sak :)

Skrevet (endret)

Synes det er fint 😊 første gang jeg hørte navnet var på en kjekk gutt som var kanske 14-15 år.. 😉 da var jeg 10-11 år

Endret av chocolate
Skrevet

Ps: det er bare her inne folk dømmer deg for navnet... Min mann jobber med en voksen Nathanel, og har aldri hørt noen av hans kolleger (jeg kjenner flere av dem) har kommentert navnet hans eller dømt han pga navnet...

Skrevet

Beklager, men jeg liker det ikke. Litt i Kevin og Ronny-båsen. Type lavstatus.

 

Anonymous poster hash: dd6bc...6d7

Skrevet

Eg dømmer nok litt ja.

 

Anonymous poster hash: 069c0...e08

Skrevet

Beklager, men jeg liker det ikke. Litt i Kevin og Ronny-båsen. Type lavstatus.

 

Anonymous poster hash: dd6bc...6d7

Men hvis du møter en kjekk og hyggelig Ronny du liker godt.. Tenker du da "lavstatus" pga navnet?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...