Gå til innhold

Flere som ikke har sett noe på UL i uke 6?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Takk er såå glaaad 😊 .. Ja får ny ultralyd for å se om det vokser som det skal 👍

 

Anonymous poster hash: 0a057...c31

Videoannonse
Annonse
Skrevet

blir glad av å lese de glade historiene!

 

Selv tok jeg en (mega)tidlig UL i uke 5!...hehe. Vet det er nesten FOR tidlig. Men ville gjerne se, siden jeg har blitt gravid ( på naturlig måte) selv om egglederne er tette. Da er det litt større sjanse for exu.

På den UL'en da, som var kanskje 5+2, såg vi en liten svart prikk! hehe. Gyn mente det var fostersekken.

Ble veldig glad av det :) Sammen med HCG, som viste 980 på 5+2 og 2600 på 5+4.

 

Skal ha en ny UL 17.9, da er jeg ca 7+5. Men jeg nå ikke 100% sikker på disse dagene....

Skrevet

D er jeg ferdig med 3.runde på sykehuset! Måtte inn dagen etter første tur da jeg hadde enda mer vondt i magen! Denne gangen så legen hjerteslag!!! :-) så det var bra, men han trodde spira satt i veggen mellom egglederen og livmoren, da den satt helt øverst til høyre. Mente også jeg var kortere på vei enn hva jeg trodde. hcg hadde steget. Legen ville da jeg skulle inn igjen idag (2 dager senere) og fikk komme til fosterdiagnostikk da de har bedre UL apparat. Han så også hjerteslag, og målte faktisk fosteranlegget og mente jeg var 6+2 på vei, helt i samsvar med mendtermin! Legen mente nesten helt sikkert at spira sitter riktig, altså ikke i hverken livmorveggen eller egglederen, men at den satt heeelg øverst i høyre hjørne! Viste seg også at jeg har en stor muskelknuter på ve side av livmor, som da kanskje presser alt mot høyre side. Skal på ny kontroll tirsdag neste uke! Er sliten i hodet! Fått mange forskjellige beskjeder denne uken! Alt fra plutselig sorg til håp! Får krysse fingrene og håper de følger meg opp videre!

Skrevet

Så bra! Gode nyheter å at du fikk høre hjerteslag 😊😊 jeg skal å på ny kontroll, dem fant 3 store cycster som må følges med :)

 

Anonymous poster hash: 0a057...c31

Skrevet

Masse lykke til til deg også! Hvor satt cyster? Eggstokkene?

Skrevet

Hvorfor er det så mange som har ul i uke 6? Riksen tilbyr ul 8 uker på vei ved ivf, jeg har forstått det som at 8 uker er en "terskel" å komme over med tanke på abort.. Eller har det egentlig ikke noe å si når man ser fordi man kan miste når som helst i 1.trimester..?

Skrevet

Cystene satt i eggstokken. Men de sa det ikke var farlig siden jeg er så ung :)

 

De som har høyrisikosvangerskap kan få tidlig ultralyd :) anbefaler det ikke.

 

Anonymous poster hash: 0a057...c31

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...