Temmelig hemmelig Skrevet 15. august 2015 #1 Skrevet 15. august 2015 Håper noen kan hjelpe meg. Har en husqvarna viking emerald 203. Velger ett program , men den syr noe helt annet. Se bilde. Har prøvd i en evighet å på ordne opp, men får det altså ikke til. Holder på å bli gal.
Anonym bruker Skrevet 15. august 2015 #2 Skrevet 15. august 2015 Kan ikke noe om så avanserte symaskiner, men har du prøvd universaltrikset ved datafeil?, nemlig å skru av og trekke ut kontakten i 10-15 sekunder og så prøve på nytt? 😊 Anonymous poster hash: ed45d...566
Aliniane Skrevet 15. august 2015 #3 Skrevet 15. august 2015 Har du prøvd å tre maskina på nytt? Nåde under og over?
Anonym bruker Skrevet 15. august 2015 #4 Skrevet 15. august 2015 Ser nesten ut som den syr to forskjellige sømmer samtidig. Har du dekorsømmer på den? for syns den ene sømmen ser ut som en dekorsøm. Har den alltid vært sånn eller noe som har skjedd etter en tid? Anonymous poster hash: c260a...b41
Aliniane Skrevet 15. august 2015 #5 Skrevet 15. august 2015 Ah.. Du har digitalt panel for valg av søm? Hvis du får tastet inn et siffer for mye når du velger søm kommer du på pyntesømmer. Skru maskina av og på igjen, velg stofftype og søm på nytt, og ikke trykk mer enn en gang på sømknappen. Vet ikke akkurat hvordan maskina di er, men kan dette hjelpe?
Anonym bruker Skrevet 15. august 2015 #6 Skrevet 15. august 2015 Kan se ut som trådspenningen er problemet? Er det undertråden som kommer opp på fremsiden? Forsøk å stramme den. Ellers er det beste tipset å melde deg inn i gruppen Vi sygale på Facebook, der er det mange som kan MYE! Anonymous poster hash: 539f1...b79
Temmelig hemmelig Skrevet 15. august 2015 Forfatter #7 Skrevet 15. august 2015 Kan ikke noe om så avanserte symaskiner, men har du prøvd universaltrikset ved datafeil?, nemlig å skru av og trekke ut kontakten i 10-15 sekunder og så prøve på nytt? Anonymous poster hash: ed45d...566 Har prøvd det maaaaaaaange ganger. Har tilogmed latt den stå i skapet et par mnd. Nesten så den går ut av vinduet.
Temmelig hemmelig Skrevet 15. august 2015 Forfatter #8 Skrevet 15. august 2015 Har du prøvd å tre maskina på nytt? Nåde under og over? Har prøvd det et par ganger.
Temmelig hemmelig Skrevet 15. august 2015 Forfatter #9 Skrevet 15. august 2015 Ser nesten ut som den syr to forskjellige sømmer samtidig.Har du dekorsømmer på den? for syns den ene sømmen ser ut som en dekorsøm. Har den alltid vært sånn eller noe som har skjedd etter en tid? Anonymous poster hash: c260a...b41 Har dekorsøm, skjedde etter at jeg hadde brukt dekorsøm. Virker som den har hendt seg opp. Finnes det noen reset knapp?
Temmelig hemmelig Skrevet 15. august 2015 Forfatter #10 Skrevet 15. august 2015 Ah.. Du har digitalt panel for valg av søm? Hvis du får tastet inn et siffer for mye når du velger søm kommer du på pyntesømmer. Skru maskina av og på igjen, velg stofftype og søm på nytt, og ikke trykk mer enn en gang på sømknappen. Vet ikke akkurat hvordan maskina di er, men kan dette hjelpe? Har masse pyntesømmer. Dette skjedde etter at jeg hadde brukt pyntesømmer. Virker som den ikke vil tilbake til vanlig modus.
Temmelig hemmelig Skrevet 15. august 2015 Forfatter #11 Skrevet 15. august 2015 Kan se ut som trådspenningen er problemet? Er det undertråden som kommer opp på fremsiden? Forsøk å stramme den. Ellers er det beste tipset å melde deg inn i gruppen Vi sygale på Facebook, der er det mange som kan MYE! Anonymous poster hash: 539f1...b79 [/quote Prøver igjen og søker opp på Facebook.
amandine Skrevet 15. august 2015 #12 Skrevet 15. august 2015 Jeg tipper også at trådspenningen er helt ute å kjøre. Det ser ut som om det er den sømmen du har men at overtråden din er alt for stram. Undertråden skal du (trolig) aldri stramme selv(med mindre du VIRKELIG vet hva du gjør) Finn frem manualen til maskinen og prøv. Sjekk også at du har riktig nål og riktig tråd til stoffet du bruker.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå