Gå til innhold

Oppkalling etter Borghild.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Da mannen ikke liker navnet Borghild lurer jeg på om noen har gode idèr til oppkalling etter dette navnet som var min bestemors. Har tenkt på Hilda, men synes dette blir litt kort. Ingeborg er desverre ikke aktuelt det heller :)

 

Anonymous poster hash: 95798...1d1

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Liker Hilda :)

 

Hva med Inghild?

 

 



Anonymous poster hash: 9e736...d62
Skrevet

Kommer an på hvor likt du skal kalle opp. Er det nok med bare forbokstaven så: Berit,Beate, Bodil. Kjenner ei Borgny og faktisk ei Hildeborg (men hun er svensk). Men det blir kanskje for likt Borghild.

Hilda er jo fint.

Skrevet

Inghild var pent! Vil veldig gjerne ha en -hild variant. Eller kanskje en annen variant av hilda. Aller helst ville jeg jo ha Borghild. Men må vel bare innse at det slaget er tapt 😂

 

Anonymous poster hash: 95798...1d1

Skrevet

Ja, Inghild er pent. Sønnen har ei søt jente i klassen som heter Inghild, hadde faktisk aldri hørt det før han begynte på skolen.



Anonymous poster hash: 9e736...d62
Skrevet

Hilda er fint! Likte Inghild også :) Liker ingvild enda bedre, men det blir vel ikke helt oppkalling etter Borghild..

 

Anonymous poster hash: 90585...ae4

Skrevet

Borgny, Hilda og Hilde er fine.

Andre forslag: Herborg, Borgill.

 

Anonymous poster hash: 23a59...ccc

Skrevet

Sjekk siden http://www.norskenavn.no/navn.php

Her kan du søke etter navn som inneholder borg eller hild.

 

Noen av de jeg fant:

Annhild

Norhild

Torhild

HIldny

Hildrid

Åshild

Alvhild (min favoritt. Eller kanskje helst Alvilde - men det er kanskje litt langt fra Borghild)

Inghild

signhild

Annborg

Gunnhild

 

Anonymous poster hash: c4817...8bb

  • 3 uker senere...
Skrevet

Valborg, Borgny, Bergljot, Hildur, Gunnhild, Hildegunn, Bjarnhild, Ragnhild...

Skrevet

Ville også foreslå Inghild til deg, men ser det er foreslått allerede. Synes Inghild er et flott navn! Hadde ikke hørt det navnet noen gang før jeg ble sammen med min utkårede, nå har jeg ei svigersøster som heter Inghild. :-) Ellers er jo Ragnhild pent også. Eventuelt Mathilde? Selv om det kanskje er litt mer ulikt Borghild da, men "hild" ligger likevel inni der. Personlig mener jeg at hvis man skal oppkalle etter noen så holder det ikke å bare velge et tilfeldig navn bare med samme forbokstav. Da er det ikke lenger oppalling. Det må enten være samme navnet eller et navn som er i det minste tilnærmet likt, slik som Inghild/Ragnhild/andre navn med -hild endning er forholdsvis likt Borghild. Men det er nå min mening da. :-) Var det slik at dere har fått jente eller vet at det blir jente? Husker ikke alt du skrev. Jeg bare tenkte at hvis det hadde blitt gutt kunne kanskje Borgar vært et alternativ? Lykke til med navnevalget :-)

 

Anonymous poster hash: 6aba3...d08

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...