Gå til innhold

9-åring med vondt i øret, etter bading.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi er i USA, og poden har fått vondt i ene øret. Han merker det ekstra godt på natta. Allmenntilstanden er fin, spiser og drikker godt.

 

Er så usikker på om jeg skal ta han med til lege? Er redd de absolutt vil gi han penicelin, og at det blir mye styr her i USA? Hadde IKKE tatt han med til lege hjemme i Norge, slik formen er akkurat nå. Vi skal hjem om noen dager, hvordan er det å fly med ørevondt etter bading?

 

Har apoteket her nede god peiling tror dere, og kan gi noe mot det? Noen som har vært borti samme problemstilling selv?

 

Anonymous poster hash: be977...d04

Skrevet

Får han ørebetennelse får han ikke fly.

 

Anonymous poster hash: 261aa...a0f

Skrevet

Det er ikke så uvanlig, det er ofte bakterier i bassengvann som gir ørebetennelse...



Anonymous poster hash: 96ed7...53d
Skrevet

Hei og takk for svar!

 

Vet at det er helt vanlig, så stresser ikke i forhold til det. Det som stresser meg litt, er at vi skal fly hjem om noen dager.

 

Vi forsøkte å gå til lege, men det var ikke enkelt å få til... Enden på visa (etter venting og styr) var at vi IKKE fikk kommet oss til lege i dag...

 

Så tilbake til mitt opprinnelige spørsmål: er det noe vi bør/kan gjøre, som ikke er teseptbelagt??

 

Har gitt han paracet. Har lest på nett om både løk og kroppstemperert matolje i øregangen. Noen som har prøvd dette?? Hjelper det mot "badeører"?

 

HI

 

Anonymous poster hash: be977...d04

Skrevet

Dra til et apotek og spør om råd. Cvs/andre apotek har hyller opp og hylle ned med det meste av remedier :)

 

Hadde ikke begynt å hatt i olje i ørene, kan gjøre det verre.

 

Anonymous poster hash: effd7...cc6

Skrevet

Dra til et apotek og spør om råd. Cvs/andre apotek har hyller opp og hylle ned med det meste av remedier :)

 

Hadde ikke begynt å hatt i olje i ørene, kan gjøre det verre.

 

Anonymous poster hash: effd7...cc6

Har prøvd, men finner ikke ut av jungelen!! Får heller ikke hjelp av de som jobber der.. De er sikkert livredde for å gjøre noe feil, og lege prøvde vi flere plasser uten hell i dag... Satser på bedre lykke i morgen, samtidig så har han jo vondt!!

 

Får prøve et nytt apotek, kanskje de kan hjelpe der;).

 

Anonymous poster hash: be977...d04

Skrevet

Bruk nesespray for å holde det åpent. Bakterier vandrer fra nese og til ører. En lege i USA vil bare skrive antibiotika. Styr unna med mindre ungen blir dårlig med over 39 i feber

 

Anonymous poster hash: 89872...700

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...