Tipp topp Skrevet 28. juni 2015 #1 Skrevet 28. juni 2015 Har fått et lite brudd i foten og fikk beskjed om å gå med sko med stiv såle i 4 uker. Fikk ikke gips e.l. Men eneste eksempelet legen kom med av sko var fjellsko. Ikke har jeg fjellsko og ikke har jeg spesielt lyst til å kjøpe nye for å gå med nå som det er sommer. Er det noen som kan gi meg eksempel på andre sko som har stiv såle. Har feks Birkenstock sandaler og et par terrengjoggesko, kan noen av de brukes? Og må man gå med sko inne eller er det greit å gå uten?
Gjest Minnieropptatt Skrevet 28. juni 2015 #2 Skrevet 28. juni 2015 Har ikke peiling på sandaler med stiv såle. Men, bruk skoene inne og. Jeg brakk stortåa i fjor, og gikk med mine fjellsko overalt. Fremdeles går jeg med sko inne, nå går det i sandaler. Den har ikke spes stiv såle, men jeg får litt støtte for tåa. Lykke til i jakten
Gjest Minnieropptatt Skrevet 28. juni 2015 #3 Skrevet 28. juni 2015 Forresten, poenget med stiv såle er at du ikke skal bøye foten. Hvis sålen på de skoene du har lett kan bøyes, vil jeg tro at det ikke har noe for seg å bruke de.
Tipp topp Skrevet 28. juni 2015 Forfatter #4 Skrevet 28. juni 2015 Takk for svar. Problemet er også at jeg er helt blå og øm på oversiden av foten, så det er ikke spesielt behagelig med sko på. Sålen på birkenstock skandalene virker ganske stiv, men usikker på om den er stiv nok.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå