Gå til innhold

HJELP!! Nakenbilde av meg på internett! HVA GJØR JEG NÅ?!


Anbefalte innlegg

Skrevet

For litt mindre enn 1 år siden ble det slutt mellom meg og kjæresten. Da det var slutt traff jeg en ny og vi holdt litt sammen. Dette tok slutt for ca 1/2 år siden og jeg fant tilbake til kjæresten.

 

I dag ble jeg kontaktet av han jeg holdt på med da det var slutt mellom meg og kjæresten. Han hadde noe viktig han måtte vise meg! Jeg sa han kunne ta det over telefonen. Han sa han hadde sett tre nakenbilder av meg på en nettside. Jeg sa det var umulig, da jeg ALDRI har lagt ut noe nakenbilder av meg selv!! Eneste bildene jeg har lagt ut er bilder av meg og familien på instagram og facebook.

 

Jeg sa han måtte sende meg de tre bildene, så jeg kunne bekrefte til han at det IKKE kunne være meg! Han sa han var 99,9 % sikker på at bildene var av meg.

 

Han hadde (tydeligvis) lagret bildene på datamaskinen sin, og tok bilde med mobiltelefonen og sendte meg mms av bildene.

 

Da jeg så bildene så jeg at det var bilder jeg hadde utvekslet med kjæresten min!!!! Ene bilde hadde kjæresten min tatt av meg og de to andre bildene hadde jeg sendt til han. (Bunn og grunn uskyldigebilder av meg i undertøy, meg i solariumet og et puppe/mage bilde). Ingen av bildene som var lagt ut på nettet vises ansiktet mitt på - heldigvis!!! (Men det ene bilde som kjæresten tok av meg i undertøy vises ansiktet, men det var redigert bort)

 

Da jeg mottok mms bildene spurte jeg hvor i alle dager han hadde funnet disse bildene. www.snuska.com, sa han! En nettside verken jeg eller kjæresten min vet om.

 

Synes det er så utrolig rart at han kunne se at disse bildene var av MEG?! Bare ved å se kroppen. Å ikke minst: er det ikke litt av et sammentreff at han TILFELDIGVIS kom over en nettside/forum og fant nakenbilder av meg? Forstår ingenting jeg..

 

Da jeg snakket med han i dag sa han også at han hadde snakket med en synsk dame som hadde sagt: "du må glemme hun du tenker så mye på, hun er to måneder gravid". Så han lurte på om dette stemte, og om jeg var gravid.

 

Sa til han at dette var bare oppspinn og uansett, så hadde ikke han noe med det. Skal sies at jeg faktisk er gravid, og har nettopp funnet det ut.

 

Jeg er så å si 100% sikker på at kjæresten min IKKE har lagt ut bilder av meg på internett - det er han ikke typen til.

 

Kjenner jeg er litt redd for at denne personen jeg holdt på litt med da det var slutt mellom meg og kjæresten, har klart å hacke seg inn på facebook / hotmailen min og funnet bildene på denne måten? Disse bildene det er snakk om er sendt via chaten på FB mellom meg og kjæresten. Vi har også skrevet om graviditeten. samt at jeg mottar nyhetsbrev fra babyverden på mail - der det står hvor mange uker gravid jeg er.

 

HJELP!!! Hva gjør jeg? Jeg har fullstendig pankikk nå :-(

Før dere skyter meg: det er fortsatt snakk om uskyldige bilder som ble sendt mellom meg og kjæresten som "flørt". Jeg er en godt voksen kvinne med familie/barn.

 

 



Anonymous poster hash: a3643...c09
Skrevet

Å en ting til: denne personen jeg holdt på med da det var slutt mellom meg og kjæresten, vet jeg er utrolig bitter fordi ting ble som det ble! Han har sendt meg laaange mailer med "kjærlighetserklæring", gaver osv...

HI



Anonymous poster hash: a3643...c09
Skrevet

Occam's razor. Sjansen er nok langt større for at kjæresten din har lagt det ut i sinne da det var slutt enn at han andre har hacket noe som helst. Du får gå på ham litt hardere.



Anonymous poster hash: f0954...00b
Skrevet

Skift passord på Facebook, mail, bank osv. Du vet aldri. Og kontakt disse for hjelp til å slette bildene: https://slettmeg.no

 

Anonymous poster hash: 644e2...580

Skrevet

Jeg sjekket om han har en konto på nettsiden, og det har han ikke. 😕 Vi var heller aldri uvenner da det var slutt mellom oss.

 

Hi

 

Anonymous poster hash: a3643...c09

Skrevet

Er det ikke en kjent sak at bilder som legges på Facebook havner på avveie? Tidligere sa man iallfall fra seg rettighetene til bildene og det var flere tilfeller hvor bildene ble brukt av forskjellige uønskede aktører.

 

Anonymous poster hash: 66b7a...26c

Skrevet

Tipper det er kjæresten din som har lagt dem ut :P



Anonymous poster hash: 3d8c0...9b4
Skrevet

Beklager, men det er nok kjæresten. Om han ikke har lagt de ut så kan han ha delt de med kamerater.

 

Høres ut som en konspirasjonteori på viddene det du kommer med Hi.

 

Anonymous poster hash: 43dd0...030

Skrevet

Er det mulig at han fant bildene på pc'en/mobilen din da dere var sammen, kopierte og la de ut på nett, for å få deg til å tro det var gjort av kjæresten din. Kanskje har han plugget en sånn overvåkingssak i pc og mobil. Vet ikke hvordan man finner ut av det...



Anonymous poster hash: 5cc3b...00c
Skrevet

Tydelig at xn er gal og har passord. Bytt passord på alt. Han avslørte seg selv når han spurtenom du var gravid

 

Anonymous poster hash: 210b4...7f8

Skrevet

Dette er for rart til at det er tilfeldig, og jeg er litt for mye vitenskapskvinne til at jeg tror noe på at han har fått vite av en spåkone at du er gravid. Her snakker vi hacking.

 

Jeg gjetter på at eksen din har fått tak i passordet ditt allerede da dere var sammen, og at han har delt bildene på denne nettsiden. Det er visst svært enkelt for dem som kan litt data.

 

Kanskje han angrer på at han har lagt ut nakenbildene av deg, siden han nå vet du skal bli mor.



Anonymous poster hash: 4e5e1...a01
Skrevet

Tydelig at xn er gal og har passord. Bytt passord på alt. Han avslørte seg selv når han spurtenom du var gravid

 

Anonymous poster hash: 210b4...7f8

 

Jupp...

 

Anonymous poster hash: 4e5e1...a01

Skrevet

Er det ikke en kjent sak at bilder som legges på Facebook havner på avveie? Tidligere sa man iallfall fra seg rettighetene til bildene og det var flere tilfeller hvor bildene ble brukt av forskjellige uønskede aktører.

 

Anonymous poster hash: 66b7a...26c

 

Nei.

Private meldinger har alltid vært privat.

 

Anonymous poster hash: 4e5e1...a01

Skrevet

En annen mulighet er selvfølgelig den at det ikke er noen sammenheng mellom de to tingene her...

 

Kjæresten din kan ha lagt ut bildene i sinne da det var slutt.

 

Og den gale eksen din kan både ha skaffet seg passordet ditt og stalket deg lenge, og i tillegg være en skikkelig kikkermann som tilfeldigvis kom over bilder av deg på et nettsted (og dermed kjente dem igjen fra da han leste medlingene dine og først så dem der...).

 



Anonymous poster hash: 4e5e1...a01
Skrevet

Han har nok passordet ditt, og prøver å legge skylden over på kjæresten din -for å få deg tilbake ;)



Anonymous poster hash: 5cc3b...00c
Skrevet

Denne historien høres kjent ut, spesielt "forklaringen" om spåkona... Hvor i landet bor eksen din? Hva er initsialene hans?

 

Anonymous poster hash: 2295f...245

Skrevet

Helt klart den bitre rebound-kjæresten! Nye passord på alt - nå!

 

Anonymous poster hash: 095f8...3e2

Skrevet

Helt klart psyko-exen som står bak.

 

Han har fått tak i passordet ditt da dere var sammen, og har overvåket deg siden. Han kopierte "nakenbildene" når dere sendte de til hverandre, og lastet de opp i håp om å skape problem mellom deg og mannen din (siden "bare" han hadde tilgang til bildene).

 

Det med graviditenen er det som gjør meg også HELT sikker. Han har IKKE fått visst med en spåkone at du er gravid. Herregud!

 

Bytt ALLE passord, kontakt www.slettmeg.no, og si til exen at du kommer til å anmelde ham om han ikke holder seg borte fra deg.

 

Anonymous poster hash: da719...3a4

Skrevet

Å hacke en mailkonto er blåbær om man kan det - spesielt om man kjenner personen som eier mailen og vedkommende bruker et passord som betyr noe. Har du mailen så har du gjerne tilgang til ALLE vedkommendes nettsider via "glemt passord"-funksjonen.

 

Spåkoner tror jeg ikke på, så jeg tipper eksen har hatt tilgang på facebook-chatten.

 

Bytt passord på ALT. Legg inn at facebook mailer deg hver gang noen logger inn (du finner det et sted under personvern/sikkerhet).

 

Og så ville jeg faktisk gått til politiet og forhørt meg om hvordan du angriper saken i forhold til eksen. Hvis han har brutt seg inn på din facebook, stjålet bilder og publisert dem så er det sannsynligvis mulig å spore det. Det tyder også på at fyren er riv ruskende gal (stalker-materiale), og det kan være lurt å få noen kvalifiserte råd om hvordan du håndterer ham.

Skrevet

Tusen takk for svar alle sammen. Jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, huff :-(

 

Men jeg er veldig sikker på at det ille er min kjæreste som har lagt ut / sendt disse bildene! Både med tanke på reaksjonen hans til det hele og hvordan han er som person.

 

Utrolig merkelig og rart at denne "rebound-eksen" av meg hadde lagret disse bildene på pcen sin. Og hva er sannsynligheten for at han tilfeldigvis fant bilder av MEG på en nettside/forum? Blandt hundretusen andre bilder! Samt at disse bildene av meg var uten ansikt.

 

Jeg gikk inn å kikket på denne nettsiden han "fant" bildene, og jeg merket at det ikke var mulig å høyreklikke på bilder for å lagre den. Så hvordan har han da klart å lagre de?

 

Huff huff.. Jeg er så frustrert!

 

Til deg som synes historien virket kjent: fornavnet begynner på D!

 

Hi.

 

Anonymous poster hash: a3643...c09

Skrevet

Kontakt politiet imorra. Jeg tipper og at han har hacket facebook og mailen din, og da funnet ut at du er gravid og funnet bildene.



Anonymous poster hash: 5fef2...f78
Skrevet

Ikke vet jeg hva som har skjedd, men det er mulig å kjenne igjen folk på kropp og undertøy. Fant et bilde av venninna mi i en kontaktannonse i et pornoblad engang, kjente henne igjen på kroppsholdning og interiøret i leiligheten.

 

Anonymous poster hash: 2c567...69c

Skrevet

Garantert den gale x`n. 

 

Selv driver jeg med tarot. Man kan tro hva man vil, JEG tror på slikt iallefall. Uansett, jeg har aldri noensinne klart å spå at noen er 1-2-3-4 mnd på vei. Han kan selvfølgelig ha gitt navnet ditt og fødselsdato, eller tenkt på deg og din energi har kommet opp og det har kommet frem i kortene at du er gravid. Det har jeg sett flere ganger med andre, så det kan absolutt ha skjedd .. Men ikke at du var to mnd på vei - der ble det for dumt. 

 

Bytt passord og få bildene slettet, og drit i den gale x`n. 



Anonymous poster hash: fb522...e81
Skrevet

Tusen takk for svar alle sammen. Jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, huff :-(

Men jeg er veldig sikker på at det ille er min kjæreste som har lagt ut / sendt disse bildene! Både med tanke på reaksjonen hans til det hele og hvordan han er som person.

Utrolig merkelig og rart at denne "rebound-eksen" av meg hadde lagret disse bildene på pcen sin. Og hva er sannsynligheten for at han tilfeldigvis fant bilder av MEG på en nettside/forum? Blandt hundretusen andre bilder! Samt at disse bildene av meg var uten ansikt.

Jeg gikk inn å kikket på denne nettsiden han "fant" bildene, og jeg merket at det ikke var mulig å høyreklikke på bilder for å lagre den. Så hvordan har han da klart å lagre de?

Huff huff.. Jeg er så frustrert!

Til deg som synes historien virket kjent: fornavnet begynner på D!

Hi.Anonymous poster hash: a3643...c09

Takk og pris for din del, da er det ikke samme person :) Er eksen din datakyndig? Er det sannsynlig at han har snappet opp passordene dine mens dere var sammen? Når byttet du passord sist? Når ble pc'n og telefonen din formatert sist? Har du 2-trinnsbekreftelse aktivert på FB og mail?

 

Jeg spør om dette for å avdekke om han kan ha snappet opp passordene da dere var sammen. Dersom det er lite sannsynlig, har han hatt fysisk tilgang til pc og telefon, slik at han kan ha installert spionprogrammer på dem?

 

Dersom f.eks en mobiltelefon får et slikt program installert, får hackeren tilgang til logg over alle tastetrykk, all sms-trafikk, alle bilder, opptak av alle samtaler, FB, mail, GPS-tracking, romavlytting, og så videre. Det eneste som fjerner faenskapen er formatering, men dette bør selvsagt ikke gjøres før politiet har fått tatt kopi av innholdet på enhetene. Eieren av telefonen vil ikke merke noe til programvaren, som ligger godt kamuflert og kjører i bakgrunnen av alle andre programmer. Skumle greier. Håper for din del at dette kun dreier seg om passord på avveie. For sikkerhets skyld kan du jo ta en prat med datafolket hos politiet, hacking og overvåkning er alvorlig og straffbart.

 

Anonymous poster hash: 2295f...245

Skrevet

Tusen takk for svar alle sammen. Jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, huff :-(

 

Men jeg er veldig sikker på at det ille er min kjæreste som har lagt ut / sendt disse bildene! Både med tanke på reaksjonen hans til det hele og hvordan han er som person.

 

Utrolig merkelig og rart at denne "rebound-eksen" av meg hadde lagret disse bildene på pcen sin. Og hva er sannsynligheten for at han tilfeldigvis fant bilder av MEG på en nettside/forum? Blandt hundretusen andre bilder! Samt at disse bildene av meg var uten ansikt.

 

Jeg gikk inn å kikket på denne nettsiden han "fant" bildene, og jeg merket at det ikke var mulig å høyreklikke på bilder for å lagre den. Så hvordan har han da klart å lagre de?

 

Huff huff.. Jeg er så frustrert!

 

Til deg som synes historien virket kjent: fornavnet begynner på D!

 

Hi.

 

Anonymous poster hash: a3643...c09

Hvis det bare er et bilde med ansikt er jo de andre bildene ugjenkjennelige for alle som ikke har sett de. Så hvordan vet han at det er deg om han ikke har sett de før? Mange like kropper i verden. Jeg kunne lett lagt ut et bilde av dåsa mi uten at faren til ungene hadde kjent det igjen. Han sitter da ikke med lupe og studerer akkurat, er jo ikke det mest spennende i verden. Med mindre du har noen veldig spesielle kjennetegn hadde jeg stussa! Syns det lukter ugler i mosen, og tenker at eksen din vet det er deg fordi det er han som har lagt de ut. Får du ikke slettet de er det heller ikke verdens undergang, ingen vet jo at det er deg! Kan være hvem som helst som ser ut som deg 😊😊

 

Anonymous poster hash: 9dd88...595

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...