limala86 Skrevet 17. mai 2015 #1 Skrevet 17. mai 2015 Hei, sliter en del med pms. Lignende smerter er nå i uke 5. Veldig skeptisk til om dette er normalt, har lest at det er det, og om der går an å ta smertestillende for dette når det er på det verste.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2015 #2 Skrevet 17. mai 2015 Bare ta smertestillende du, aller helst paracet, men det går absolutt an å blande en ibux og en paracet dersom det fungerer best. Det er ikke farlig å ta det en og annen gang når man har vondt, om man har vondt så man trenger det hver dag i lengre tid tar du kontakt med legen for å finne ut hvordan løse det riktig da. Anonymous poster hash: 12e17...d4e
MammaTilEnPrins-ØnskerNr2<3 Skrevet 17. mai 2015 #3 Skrevet 17. mai 2015 Man skal absolutt ikke ta ibux når man er gravid - aldri. Dette pga ibux er blodfortynnende og det skal man ikke ha når man er gravid. Paracet derimot kan du bruke med god samvittighet :-)
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2015 #4 Skrevet 17. mai 2015 Ibux er vel kjent for å øke sjansen for spontanabort så det ville jeg holdt meg langt unna. Paracet og paralgin forte derimot er lov i små\moderate mengder. Anonymous poster hash: 9b33d...26c
Minnea82 Skrevet 17. mai 2015 #5 Skrevet 17. mai 2015 Hadde veldig samme type smerter frem til forrige uke. Gav seg når trøttheten og kvalmen ble verre Er der litt ennå, men ikke sånn at det føles som om livmoren prøver å sprenge seg ut av meg.
Lykke - mamma til 3 Skrevet 17. mai 2015 #6 Skrevet 17. mai 2015 Jeg var faktisk på ekstra sjekk på sykehuset pga sterke ligament-smerter, og fikk da beskjed om å ta paracet, gjerne over en periode. Legen sa også at jeg burde ta 2 stk, og så 2 stk noen timer senere selv om jeg ikke syns de første virket. Jeg har fått ganske mye paracet i dette svanerskapet pga en operasjon, og har fått beskjed om at dette er ufarlig i normale mengder.
Gjest Me2u Skrevet 17. mai 2015 #7 Skrevet 17. mai 2015 Paracet kan bare skade din lever, ikke baby. Men ligamentsmerter kan være ganske intense, men de pleier å komme i korte bølger, ikke sånne lange drag som ved menssmerter.
limala86 Skrevet 18. mai 2015 Forfatter #8 Skrevet 18. mai 2015 Det gir seg jo igjen ganske fort kontra mens smerter, men ganske ubehagelig og vondt når det står på, må stoppe det jeg holder på med, og bruker å legge meg ned litt. Samboeren min har veldig varme hender, så han blir ofte beordret til å ligge å holde rundt meg med hendene der det gjør vondt. Dog dette blir vanskelig å praktisere når jeg er på jobb😊
Anonym bruker Skrevet 18. mai 2015 #9 Skrevet 18. mai 2015 Man skal absolutt ikke ta ibux når man er gravid - aldri. Dette pga ibux er blodfortynnende og det skal man ikke ha når man er gravid. Paracet derimot kan du bruke med god samvittighet :-) Dette kan jo ikke stemme. Jeg går på både klexane og albyl-e. (Begge blodfortynnende) og det er jo for å opprettholde graviditeten... (ivf) Ibux er et såkalt NSAID-preparat. Disse er forbundet med infertilitet og bør derfor ikke taes. For min del er det bare paralgin som har hjulpet. Lykke til Anonymous poster hash: e9087...0f1
limala86 Skrevet 19. mai 2015 Forfatter #10 Skrevet 19. mai 2015 Snakket med doktoren i går, hun sa følgende: Paracet er greit i små mengder hold deg unna Ibux. vil jo ikke ta mye smertestillende heller, så i går gikk jeg bananas med en pakke ris og symaskinen, så nå har jeg sydd meg et par nye risputer. bare å varme i mikroen et par minutter, og hjelper ialefall på disse smertene fra livmoren, ligamentene eller hva no det er som driver å romsterer der nede.
Anonym bruker Skrevet 19. mai 2015 #11 Skrevet 19. mai 2015 Jeg hadde mye pms smerter i uke 5. Var sikker på at kom. Men det gjorde den heldigvis ikke. Med andre ord, det er normalt det du kjenner men det går sikkert bra Anonymous poster hash: 8034a...c7c
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå