Gå til innhold

Begravelse - Dress på guttene eller blir det for "mye" ?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Guttene mine må dessverre i sin første begravelse om noen dager. 

Hva er vanlig å kle barn i ? De har nye dresser ifm et bryllup vi skal i, passer det? 

 

Eller er det mer vanlig med penbukse og skjorte?



Anonymous poster hash: daf7f...b8b
Skrevet

gutten min hadde mørk blå penbukse og en blå genser i begravelse



Anonymous poster hash: f74b8...80b
Skrevet

Når sønnen min var i begravelsen til sin oldemor(min bestemor) brukte han dress. Har dere dress kan dere gjerne bruke den. Jeg synes iallefall ikke det blir for dumt:)

 

Anonymous poster hash: a0f75...50d

Skrevet

Jeg antar at det gjelder familie da barna skal være med, da vil jeg si dress. Dropp gjerne vesten hvis den er fargerik å kjøp på et svart slips.

 

Anonymous poster hash: d54d1...dc5

Skrevet

De har ikke vest til, men blå skjorte inni jakken.  

Vil ikke ha sort slips, da det blir veldig trist... 

 

 

 

HI



Anonymous poster hash: 81970...89f
Skrevet

Her brukte gutta mine dress i begravelsen til oldemoren sin. Og de fleste som var i begravelsen hadde faktisk dress.☺

Gjest Maiken og barna
Skrevet

Jeg foreslår pen mørk bukse og en fin skjorte/genser

Skrevet

"Dresskoden" for begravelser er hvit skjorte og sort slips!

 

På gutter går d helt fint med en pen mørk bukse og en fin mørk genser/cardigan, svart, mørkblå, grå, o.l.

 

Kondolerer!

 

Anonymous poster hash: 6806b...dbf

Skrevet

"Dresskoden" for begravelser er hvit skjorte og sort slips!

 

På gutter går d helt fint med en pen mørk bukse og en fin mørk genser/cardigan, svart, mørkblå, grå, o.l.

 

Kondolerer!

 

Anonymous poster hash: 6806b...dbf

Joda, kjenner den gamle dresskoden. 

Men den gjelder vel ikke for barn ?

 

 

 

Anonymous poster hash: 81970...89f

Skrevet

Da mamma ble begravet rett etter jul var det mange barn tilstede. Ingen av dem hadde på sorte klær eller dress. Min satter hadde på seg en lilla kjole. Nevøen min hadde mørk olabukse og en tynn ullgenser i brunt. Noen barn kom i grønt og blått.

Det var fantastisk fint i en slik setting at barn er barn og det ble på en måte en glede i alt det sorte og triste.

 

Anonymous poster hash: 20e13...485

Skrevet

Kondolerer!

Da min gutt på 6 var i sin bestefars begravelse i høst valgte jeg bevisst å kle ham fargerikt - pen bukse og pen skjorte men i "glade" farger. For meg føltes det riktigere at barnet skulle "feire" sin bestefar fremfor å sørge. Dette var min personlige mening og det fungerte godt hos oss. Poenget mitt er vel bare at jeg tenker at man ikke skal måtte forholde seg til kleskoder når det gjelder barn - selvfølgelig kan du kle ham i dress, det er jo absolutt passende, men det er heller ikke upassende å kle ham mer "casual".

 

Anonymous poster hash: fee8b...6ba

Skrevet

Siden de alt har dresser hadde jeg brukt de. Det er absolutt ikke for mye, men pent og stilfullt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...