Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Vi er på jakt etter et litt spesielt og gjerne internasjonalt guttenavn, men som er lett å si og forstå på norsk og som han ikke vil oppleve som en belastning. 

 

Hva synes dere om Florian? Eller Milian?

 

Andre forslag?

 

(storesøster heter Maia)

 

ALLE innspill tas imot med STOR takk!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144205995-florian-eller-milian/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg kjenner flere Florian (i utlandet) i alle aldre. Kjenner ingen Milian, men synes det er et veldig fint navn som jeg selv har på listen min. Florian er ikke på listen min fordi det blir rart å kalle sønnen min det pga de jeg kjenner som heter det. Blir for nært. Men i Norge er det jo langt ifra kjedelig, og jeg har bare gode assosiasjoner til det. 

 

Andre alternativer:

Fabian (er også en del brukt her i alle aldre)

Maximillian/Maximilian (veldig vanlig her i alle aldre og er på listen min)

Milan (med trykk på i. Er også på listen)

 

Florian uttales FLÅ-ri-an

Fine navn! Synes det er rart at ikke Florian brukes mer faktisk, men er jo et veldig vanlig navn i f.eks. Tyskland og Østerrike. Milian har fin klang, men jeg foretrekker det fulle og hele navnet - Maximilian. Det har fått en oppsving de siste 10 årene, men det er fortsatt langt unna listepopnavn. Emilian er også et alternativ,og så synes jeg Milan også er fint. 

 

Andre navn i samme gate:

 

Julian

Justus

Hadrian

Cornelius

Aurelius

Cajus

Silas

 

Emelius

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...