Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei dere!

 

I dag var jeg til legen for celleprøve - begynte å blø straks hun var ferdig. I følge legen normalt og ikke farlig, med en MA bak meg ble jeg imidlertid likevel skremt. Noen flere som har tatt celleprøve som gravid? Begynte dere å blø?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei! Jeg tok celleprøve før jeg ble gravid, og blødde også. Som gravid er jo slimhinner ekstra skjøre, så synes nesten det ville vært mer rart om du ikke blødde;) Kan ikke se at en slik prøve skal ha noe som helst å si for fosteret (så lenge det gjøres hos lege/gynekolog med riktig verktøy og hygiene;)).

 

Forstår godt at det er skremmende, men det er nok ingen grunn til bekymring. :)

Skrevet

Jeg blør også hver gang jeg tar celleprøve, så jeg er helt sikker på at det er helt normalt og ingenting å være redd for :)

Skrevet

Tusen takk for svar! Godt å høre at flere har opplevd dette :) - blir jo såå stresset av blod.

Skrevet

Jeg tok celleprøve nå som gravid og fikk beskjed om at det kunne komme litt blod det neste døgnet. Skulle ikke være noen risiko rundt det sa hun.

Skrevet

Jeg tar celleprøve hver 6 måned. ( Har måtte konisere noen ganger allerede) Jeg blør hver gangå i beg av februar.

Vet nøyaktig hvordan den følelsen er, men det er helt uskyldig.

Hos meg unngår de prøve av livmorhalsen som gravid da det kansje ikke er så heldig, men enkel celleprøve går helt fint :-)

Skrevet

Jeg gjorde d første gangen jeg var gravid... Fossblødde så legen ble blek... ;)

 

Han sa d var slik som kunne skje :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...