Gå til innhold

Har så mye sår/skorper i hodebunnen!!


Anbefalte innlegg

 

Noen som vet hva det kommer av?

Store partier i hodebunnen min er dekket av skorper. Har ikke gjort meg noe, eller klødd meg. Når disse løsner, ser det ut som om jeg har et alvorlig flassproblem:/

Dersom jeg pirker av skorpen, blir det et sår der..

 

Bruker kun frisørsjampo. Ikke noen stylin

 

Anonymous poster hash: 1c562...e3f

Fortsetter under...

 

Høres ut som seborre, som er noe annet enn psoriasis. Finnes noen sjampoer etc som kan bedre problemet, men tror ikke det kan fjernes. Sønnen min har det, hvite/gule flak som flasser av om du skraper på de. 

 

http://www.apotek1.no/hud-og-kropp/seboreisk-eksem



Anonymous poster hash: 4f2cd...c4d

Jeg har det på samme måte. Ille.

 

Iflg. hudlege har jeg bare tørr hodebunn. Men dessverre hadde jeg den dagen vasket håret og virkelig skrubbet hodebunnen, så nesten alle flak var borte.

 

Jeg vet jeg er bedre når jeg tar mye omega3, tar tilskudd med D-vit. og sink og om sommeren. Ellers har jeg gitt opp å finne ut av det. Ingen sjampoer eller produkter har hjulpet meg, har prøvd det meste.



Anonymous poster hash: 7547a...072

Annonse

Takk for svar!

Har googlet litt bilder, og det ligner veldig på psoreasis i hodebunnen..

Haf legetime for noe annet i mars, så da kan jeg spørre om dette også:)

Noen som har noen gode råd til hva jeg kan gjøre selv inntil jeg dkal til legen?

 

Anonymous poster hash: 1c562...e3f

Hvis det er psoriasis er det ikke så mye annet enn en heidundrende kortisonkur (for hår) som hjelper. Det finnes diverse shampoer, tjæreprodukter etc, men det fungerte ikke godt for meg.

 

Men på den positive siden: et par runder a ti dager med sterk kortison (jeg hadde et heftig anfall), og siden har jeg aldri sett noe til problemet. 8 år siden nå!

 

Anonymous poster hash: c21b6...491

Hvis det er psoriasis er det ikke så mye annet enn en heidundrende kortisonkur (for hår) som hjelper. Det finnes diverse shampoer, tjæreprodukter etc, men det fungerte ikke godt for meg.

 

Men på den positive siden: et par runder a ti dager med sterk kortison (jeg hadde et heftig anfall), og siden har jeg aldri sett noe til problemet. 8 år siden nå!

 

Anonymous poster hash: c21b6...491

Trenger jeg resept på kortisonkur?

 

Anonymous poster hash: 1c562...e3f

Høres ut akkurat som når jeg har utbrudd av psoriasis.

 

Jeg har hatt psoriasis i hodebunnen flere ganger, men med mange års mellomrom.

 

Første gang jeg fikk det som barn, fikk jeg en kur fra legen. Den fungerte veldig dårlig.

 

Det som fungerte for meg var shampo og kur fra bio+. Den tok det etter noen dager og da har det gått mange år mellom hvert utbrudd.

 

Nå er det mange år siden jeg hadde utbrud. Men synst å huske at det var den røde flasken jeg brukte. Sist gang brukte jeg faktisk bare shampoen og det fungerte alikevel.

 

Anbefaler den på det sterkeste.

 

 

Anonymous poster hash: 31298...d69

jeg har psoriasis i hodebunnen og bruker betnovat når det er på det verste. Hos meg slår det ut når jeg er utsatt for mye stress. Dyre shampoer og kurer gjorde vondt verre hos meg, bruker vanlig butikkshampo nå og det er den eneste typen som holder hodebunnen min ok. Nå går det lenge mellom hver gang til meg og. 



Anonymous poster hash: 6b4f2...84c

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...