Gå til innhold

Gi meg din beste middagsrett med bacon!! 😊


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

 

Bakt potet, plukkfisk og pannekaker 😉

 

Anonymous poster hash: 5134c...fbe

Takk! 😊 Hvordan lager du plukkfisk..? 🙈

Mamma som lager det 🙈🙊

Men vet hun bruker sånn fiskeblokk (for å unngå bein 😉) som kokes og deles opp. Poteter som kokes og moses. Salt, pepper og krydder. Smør og fløte. Bland fisken i til slutt. Masse stekt bacon til 😁

Helt nydelig!

 

Anonymous poster hash: 5134c...fbe

Annonse

 

 

Bakt potet, plukkfisk og pannekaker 😉

 

Anonymous poster hash: 5134c...fbe

Takk! 😊 Hvordan lager du plukkfisk..? 🙈
Mamma som lager det 🙈🙊

Men vet hun bruker sånn fiskeblokk (for å unngå bein 😉) som kokes og deles opp. Poteter som kokes og moses. Salt, pepper og krydder. Smør og fløte. Bland fisken i til slutt. Masse stekt bacon til 😁

Helt nydelig!

 

Anonymous poster hash: 5134c...fbe

Mmmm... Takk! 😊

Fiskeboller i hvit saus med baconterninger i sausen.

Eventuelt fiskegrateng med makaroni, bacon og brokkoli. Går også an med kylling, men husker ikke hvordan jeg pleide å lage det (ikke samme saus som i fiskegratengen i hvert fall). 

Pannekaker. 

Cæsar salat med bacon og kylling.

Du kan også lage en "eggepanne" (skal stekes i ovnen). Egg og div hakkede grønnsaker (løk, hvitløk, paprika, purre... hva enn du har liggende) blandes sammen med litt melk/vann. Størrelse på bitene velger du selv. Så kan du velge å bruke baconterninger i røra, eller du kan legge bacon på toppen. Du kan også ha litt revet ost i røra, eller på toppen. Tomatskiver eller halve cherrytomater på toppen er også veldig godt :) 
Serveres som det er, eventuelt med litt salat (synes det passer godt med hjertesalat ved siden av) ved siden av, hvitløksbaguett eller skive med litt smør.



Anonymous poster hash: a3c4c...30e

 

Bakt potet, plukkfisk og pannekaker Anonymous poster hash: 5134c...fbe

Takk! Hvordan lager du plukkfisk..?

plukkfisk er kjempegodt, hadde det senest i går. Jeg lager Bergensk plukkfisk!

400 gram torsk (gjerne salta eller røkt) trekkes i vann i 12 minutt for så renne av seg på papir

Lag potetmos av ca 600 gram poteter. Moses med melk, smør, salt og pepper (forsiktig med salt hvis du bruker salt fisk)

Stek 1 halv løk og en halv purre til det er mykt. Bland dette i potetmosen sammen med fisken. Bacon er ekstra godt til :)

 

 

Anonymous poster hash: c86ca...97f

Annonse

Rotemos med sprøstekt bacon.

Rotemos: noen poteter, noen gulrøtter, noe kålrot, en eller to søtpoteter. Skrell, del i biter, kok møre, hell av vann og sleng oppi en smørklatt og melk, salt og pepper, og mos med stavmikser. Strø sprøstekte baconbiter over før servering.

 

(Veldig grei mat om man har dårlig råd også, for rotgrønnsaker er billig og det trengs egentlig veldig lite bacon, selv om det er best med masse.)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...