Gå til innhold

Lage vafler uten egg og smør..noen med oppskrift?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg fikk så lyst til å lage grove vafler, men har ikke egg og smør i skapet. Jeg har olje jeg kan bruke istedenfor.. :-) Noen som har en god oppskrift de vil dele med meg? :-)

Jeg har havremel, fibra mel, havregryn og hvetemel jeg kan bruke også:-)

 

Anonymous poster hash: 15c3f...2fe

Skrevet

Banan og mel,gjerne grovt

Skrevet

Bare det? Jeg har bare to bananer :/

 

Anonymous poster hash: 15c3f...2fe

Skrevet

Jeg bare slumser jeg. Har i mel, også maler jeg gjerne havregryn til fint mel. Så har jeg i sukker, vaniljesukker, litt salt og bakepulver. Blander godt før jeg har i melk og en dæsj olje, gjerne rapsolje. Lar den svelle i ca 15 minutter også justerer jeg røren med melk eller mel ..alt ettersom, blir alltid like gode :-)

Skrevet

Jeg bruker ikke oppskrift på verken vaffel- eller pannekakerøre. Man tager hva man haver. Væske, det være seg melk, fløte, vann. Så mel, fint eller grovt, gjerne i kombinasjon, litt havregryn, olje eller smør, bittelitt salt, noen ganger litt sukker, noen ganger til og med litt vaniljesukker, til passe røre. Blir alltid bra.

 

Anonymous poster hash: dff0b...d45

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...