Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #1 Skrevet 12. januar 2015 Vi skal leie snart, og skrev kontrakt i dag. Dem sa vi ikke trenge å ordne depositumkonto, men at vi heller kunne sette inn pengene inn på dem sin konto, sammen med husleia. Og at dem overfører pengene tilbake når vi flytter ut. Ville dere gjort det? Anonymous poster hash: 7575d...568
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #2 Skrevet 12. januar 2015 NEI!!!!!! Anonymous poster hash: 7fc3e...f1b
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #3 Skrevet 12. januar 2015 Burde ha en egen spesiell husleiekonto. Opprettet av dere og huseier i banken. Anonymous poster hash: 8c6ef...a2c
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #4 Skrevet 12. januar 2015 Err mente dep konto Anonymous poster hash: 8c6ef...a2c
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #6 Skrevet 12. januar 2015 Nei aldri i livet.. Vi har vært i retten for akkurat det her.. Anbefaler på det sterkeste depositumskonto.. Det kan ikke utleier nekte for heller.. Anonymous poster hash: 5aaa2...0c8
Roheryn Skrevet 12. januar 2015 #7 Skrevet 12. januar 2015 Nei nei nei... Fiks en depositumskonto, det tar et kvarter og så vet du at pengene faktisk ikke går noen steder før dere godkjenner det.
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #8 Skrevet 12. januar 2015 Err mente dep konto Anonymous poster hash: 8c6ef...a2c Ja. er det vi har nå, her jeg leier nå. Så syns det virket litt skummelt å ikke ha det på sperra konto. hi Anonymous poster hash: 7575d...568
Gjest Skrevet 12. januar 2015 #9 Skrevet 12. januar 2015 Alltid egen depositum konto som begge signerer. Eller står i begges navn og ingen kan ta ut kr uten den andre parten! !
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #10 Skrevet 12. januar 2015 Nei!!!! Den må på sperret konto hvor begge parter må skrive under ved uttak. Ellers har dere ingen juridiske rettigheter hvis utleier nekter å gi de tilbake. Da er pengene tapt. En annen ting er at rentene på beløpet skal tilfalle dere. I dette tilfelle vil utleier få renter. Anonymous poster hash: 66d36...8ad
Zaphira Skrevet 12. januar 2015 #11 Skrevet 12. januar 2015 Opprett en depositumskonto sammen med den du leier hos.Sett inn dep fer,t.o.m rentene fra depkontoen skal tilkomme deg! Dette er den beste måten å gjøre det på.For all del,IKKE sett de inn på utleiers konto!
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #12 Skrevet 12. januar 2015 Nei, det må du ikke finne på å gjøre! Anonymous poster hash: b3f12...a7d
☆☆☆ Skrevet 12. januar 2015 #13 Skrevet 12. januar 2015 I teorien: absolutt ikkje. I praksis: har vore leigebuar i mange år, har aldri vore i besittelse av depositumskonto.
HeltLykkelig ♥♥ Skrevet 12. januar 2015 #15 Skrevet 12. januar 2015 Nei, nei, nei.. Er dere uenig ved oppsigelse ser dere aldri de pengene igjen.
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #16 Skrevet 12. januar 2015 Har aldri heller hatt en slik konto. De som leier får en kvitering på at de har betalt inn depositum. Har leid ut i noen år. Hadde depositumskonto selv engang når jeg leide, men så tok det jo også lang tid før jeg fikk depositumspengene tilbake, fordi jeg aldri fikk tid til å dra i banken å signere dem ut Anonymous poster hash: a4745...7f3
QueeenBeee Skrevet 12. januar 2015 #19 Skrevet 12. januar 2015 Nei, nei, nei og nei. Aldri inn på konto til huseiger. Du har INGEN garanti for at får pengene tilbake og du kan ikke kreve dem heller. Du har etter ent leieforhold krav på rentene av pengene på depositumskontoen. Om du setter dem inn på huseigers konto, hvordan skaø du få de mente du? Huseiger skal opprette en depositumskonto i sin bank og du setter depositumet inn der. Så enkelt pg trygt er det.
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #20 Skrevet 12. januar 2015 Vi leier ut to hybler i kjelleren. Hver gang vi oppretter en depositumskonto, koster det 1000 kroner. Vi leier ut til studenter som gjerne bor her kun ett år av gangen, så det ble veldig dyrt for oss. Vi gir derfor nye leieboere valget mellom å sette depositumet inn på vår konto (som vi bruker kun til depositum, og leieboeren får renter når han flytter) eller selv betale for og opprette en depositumskonto. Vi tilbyr de også og få tlfnr til tidligere leieboere slik at de kan høre med de at de fikk tilbake sitt depositum uten tull fra vår side. Til nå har alle valgt å stole på oss, men hadde selvsagt skjønt det om de ville opprette egen depositumskonto også. Anonymous poster hash: 9a76d...7a2
BareMas Skrevet 12. januar 2015 #21 Skrevet 12. januar 2015 Aldri i verden! For å bruke de skarpe ordene: det er rennog skjær idioti, for du har da ingen garanti for å få tilbake pengene, og du mister eventuelle renter.
Zaphira Skrevet 12. januar 2015 #23 Skrevet 12. januar 2015 Vi leier ut to hybler i kjelleren. Hver gang vi oppretter en depositumskonto, koster det 1000 kroner. Vi leier ut til studenter som gjerne bor her kun ett år av gangen, så det ble veldig dyrt for oss. Vi gir derfor nye leieboere valget mellom å sette depositumet inn på vår konto (som vi bruker kun til depositum, og leieboeren får renter når han flytter) eller selv betale for og opprette en depositumskonto. Vi tilbyr de også og få tlfnr til tidligere leieboere slik at de kan høre med de at de fikk tilbake sitt depositum uten tull fra vår side. Til nå har alle valgt å stole på oss, men hadde selvsagt skjønt det om de ville opprette egen depositumskonto også. Anonymous poster hash: 9a76d...7a2 Grei ordning men er vel streng tatt utleier skal bekoste depositumskontoen,tar jeg feil?Er ikke leier som skal betale dep-kont men utleier fikk jeg beskjed av huseiernes landsforbund!
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #24 Skrevet 12. januar 2015 Har selv vært både leietaker og utleier. Ordnet alltid med depositumskonto! Styr unna utleiers forslag. Plutselig har de ikke pengene dine den dagen du sier opp. Anonymous poster hash: 3b3a3...e23
BareMas Skrevet 12. januar 2015 #25 Skrevet 12. januar 2015 Vi leier ut to hybler i kjelleren. Hver gang vi oppretter en depositumskonto, koster det 1000 kroner. Vi leier ut til studenter som gjerne bor her kun ett år av gangen, så det ble veldig dyrt for oss. Vi gir derfor nye leieboere valget mellom å sette depositumet inn på vår konto (som vi bruker kun til depositum, og leieboeren får renter når han flytter) eller selv betale for og opprette en depositumskonto. Vi tilbyr de også og få tlfnr til tidligere leieboere slik at de kan høre med de at de fikk tilbake sitt depositum uten tull fra vår side. Til nå har alle valgt å stole på oss, men hadde selvsagt skjønt det om de ville opprette egen depositumskonto også. Anonymous poster hash: 9a76d...7a2 Dette er jo noe en huseier skal bekoste, og 2000kr en gang i året får dere jo igjen gjennom husleien. Om dere har satt husleien såpass lavt at det kun dekker nødvendige utgifter, lån e.l ville jeg økt den med en hundrelapp eller 2 i måneden neste gang dere skriver under en ny kontrakt med leietakere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå