Anonym bruker Skrevet 12. januar 2015 #1 Skrevet 12. januar 2015 Har brukt Blenda parfymefritt og uten skyllemiddel siden fødsel. Når er det ok å bruke samme vaskemiddel på hennes tøy som det vi voksne bruker? Altså i vårt tilfelle Omo Color og Omo hvitt + skyllemiddel med parfyme? Anonymous poster hash: 97ade...78a
Smil123 Skrevet 13. januar 2015 #2 Skrevet 13. januar 2015 Det er vel ingen som sier at du MÅ bruke parfymefritt, men det er veldig smart å unngå da babyen har en sart hud og kan utvikle eksem og allergi .. Her bruker jeg vanlig pulver men et mildt skyllemiddel :-)
TanteTroll Skrevet 13. januar 2015 #3 Skrevet 13. januar 2015 Bruker blenda sensitive til barna, men om jeg går tom er det ikke noe problem preike vanlig. Skyllemiddel har jeg sluttet med. Det er ikke spesielt sunt hverken for barn eller voksne.
☆☆☆ Skrevet 13. januar 2015 #4 Skrevet 13. januar 2015 Gjorde omvendt, gjekk over til parfymefritt til alt. Har no også slutta med skyllemiddel, då minsta reagerar også på det parfymefrie. Har komt til at parfyme i vaskemiddel er fullstendig overflødig.
tromsøjenta Skrevet 13. januar 2015 #5 Skrevet 13. januar 2015 Jeg bruker parfymefritt vaskemiddel til alt tøy. Har gjort det siden lenge før vi fikk barn. Vasker alles tøy sammen. Bruker ikke skyllemiddel. Jeg synes ikke det er nødvendig med parfymert vaskemiddel :-)
lovelyme Skrevet 14. januar 2015 #6 Skrevet 14. januar 2015 Bruker Neutral og har gjort det siden størshemann var baby og kommer til å fortsette med det..
bambi-88 Skrevet 15. januar 2015 #7 Skrevet 15. januar 2015 På vaskerommet mitt har jeg kun tre flasker. Ei flaske med flytende Blenda Sensitiv vaskemiddel, ei flaske med Blenda Sensitiv tøymykner og ei flaske med Milo. Det er alt jeg trenger - til hele familien!
Anonym bruker Skrevet 16. januar 2015 #8 Skrevet 16. januar 2015 Bruker blenda sensitiv til alle i hele familien. Bruker comfort sensitiv skyllemiddel. Anonymous poster hash: 84743...f80
lovelyme Skrevet 16. januar 2015 #9 Skrevet 16. januar 2015 Brukte skyllemiddel før men sluttet da jeg hørte at det ikke var så bra. Og at barn kan klø av det
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå