Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

"Problemet" med silas for vår del er at mannens fetter har en sønn som heter det... Vi har litt kontakt iløpet av året. Kanskje to tre ganger. Blir det dumt å bruke det da?

 

Anonymous poster hash: 9bb69...9f0

 

Nei, det synes jeg ikke gjør noe i det hele tatt. Er dere begge enige om Silas ville jeg gått for det.  :tommelopp:

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144190815-silas/#findComment-146920099
Del på andre sider

Tenker overhodet ikke at det er staut, synes det er i gate med Elias o.l. i lyden, og passer fint inn i dagens navntrend. For meg er dessverre navnet ødelagt av Da Vinci-koden, da dette er eneste sammenheng jeg har hørt navnet i. Hvis det ikke gjør noe for dere, så ser jeg ingen grunn til å ikke velge det! :)

 

Angående søskenbarn: jeg har selv ett søskenbarn der jeg ikke, med mindre grunnen var veldig spesiell, ville valgt det samme navnet. Øvrige søskenbarn er det ikke så nøye med for meg. Hvis det ikke er noen man omgås med hele tiden, så synes jeg ikke det er så farlig.



Anonymous poster hash: 228db...a94
Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144190815-silas/#findComment-146920126
Del på andre sider

Annonse

"Problemet" med silas for vår del er at mannens fetter har en sønn som heter det... Vi har litt kontakt iløpet av året. Kanskje to tre ganger. Blir det dumt å bruke det da?

 

Anonymous poster hash: 9bb69...9f0

Hadde det vært et navn fra topp 20 ville jeg sagt nei, men når det er et såpass sjeldent navn som Silas vil jeg nok si nei. Da bør dere nok hvertfall lufte det med dem først. Ellers er Silas et tøft og vakkert navn som passer i alle aldre.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144190815-silas/#findComment-146920442
Del på andre sider

Silas er stilig. :D

 

Jeg personlig hadde nok hatt problemer med å gi barnet mitt et navn som en i familien, vennegjengen etc har - rett og slett for at jeg ikke ønsker å ha noen ferdige assosiasjoner til navnet jeg velger. Men det er meg. 

Men hadde nok, som sommertiara sier, villet lufte det med de først ihvertfall.. :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144190815-silas/#findComment-146921314
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...