Anonym bruker Skrevet 14. desember 2014 #1 Skrevet 14. desember 2014 Vi venter jente nr.2 og før vi fikk vite at det var en ny prinsesse der inne, var jeg sikker på at det var en gutt. Hadde massevis av jentenavn på lur, men så når vi fikk bekreftet at det skulle bli jente da var det som om tvilen rokker ved alle alternativene våre...Nå har jeg liksom ikke noen sterk følelse for noen av alternativene egentlig....:-( Her er de mest aktuelle alternativene våre. Vi liker litt uvanlige navn forresten... - Leona - Alva - Olava - Adelia - Tindra - Vida Hva tenker dere om alternativene våre? Og hvilke assosiasjoner får dere til navnene og evt. oss? Anonymous poster hash: 9c188...30d
Anonym bruker Skrevet 14. desember 2014 #2 Skrevet 14. desember 2014 Alva Anonymous poster hash: c977d...0f2
Cate Amelie Skrevet 14. desember 2014 #3 Skrevet 14. desember 2014 Alva får meg til å tenke på søsteren til en venninne, som er en vakker ung kvinne med en nydelig personlighet. Har bare gode assosiasjoner til det navnet Ellers liker jeg Leona
Rubella Skrevet 14. desember 2014 #4 Skrevet 14. desember 2014 Nydelig liste du har. Har mange av de samme på min egen liste, dvs. Leona, Alva og Adelia. Usikker på hvilke jeg liker best av dem. De tre andre er også pene, men liker dem ikke godt nok til at dem havner på listen.
Mumua Skrevet 15. desember 2014 #7 Skrevet 15. desember 2014 Jeg liker Vida, og betydningen av det. Kunne tenkt meg å bruke det selv om ikke mannen var så bestemt på ett annet navn..
1+1=3? Skrevet 15. desember 2014 #8 Skrevet 15. desember 2014 - Leona: Nytt for meg. Friskt og anderledes. Klinger fint! - Alva: Kjenner allerede til flere under 6 år som heter det, så har ikke inntrykk av at det er et uvanligt navn. - Olava: Fremdeles ganske sjeldent, men begynner å bli litt mer brukt igjen. Men ikke vanligt. Fint gammelt klassisk navn. - Adelia: Passer inn i trenden med jentenavn med mye a og l - og gjerne -ia på slutten. Allikevel litt anderledes (på positiv måte) - Tindra: Må tenke på dating/ kjapp-ligg app'n Tinder når jeg hører det navnet. Som egentlig er synd, for navnet er jo egentlig kjempefint. Men om noen år har vel neppe den app'n noe å si... - Vida: Virker litt ufullstendig påmeg - som siste del av et navn. Ville evt heller brukt Vita (=liv på latin)
sommertiara Skrevet 15. desember 2014 #9 Skrevet 15. desember 2014 1. Olava 2. Vida 3. Alva 4. Tindra 5. Adelia 6. Leona Olava er utrolig stilig og flott. Adelia er pent, men litt voldsomt og sukkersøtt. Leona har jeg bare ikke sansen for, men smaken er jo forskjellig.
Anonym bruker Skrevet 16. desember 2014 #11 Skrevet 16. desember 2014 Liker Alva og Tindra veldig godt! Hva med Tinde eller Alvilde? Anonymous poster hash: df45e...33d
Aquali Skrevet 16. desember 2014 #12 Skrevet 16. desember 2014 Likte hele listen din. Min type navn Likte best Leona og Tindra
Anonym bruker Skrevet 16. desember 2014 #13 Skrevet 16. desember 2014 Tindra! Kjempestilig! Anonymous poster hash: be258...0b9
Giss Skrevet 17. desember 2014 #14 Skrevet 17. desember 2014 Om du ønsker et litt uvanlig navn ville jeg strøket Alva selv om det er pent. Det er veldig vanlig i dag. Olava synes jeg er tungt. Da ville jeg heller valgt Olene f eks. Tindra er forfriskende. Leona er pent men ikke min smak. Adelia er litt omstendelig å si men pent. Adelie er kanskje litt i samme gate men flyter lettere. Selv elsker jeg navnene Anora og Alette.
inimini Skrevet 21. desember 2014 #15 Skrevet 21. desember 2014 Adelia Alva Leona Likte disse tre navnene godt! Søte og fine navn☺ De andre likte jeg desverre ikke Hvis du er åpen for noen andre navn i samme stil foreslår jeg: Aria Audelia Alba Othilie Ovidia ?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå