Gå til innhold

Hva er egentlig Black Friday og hvorfor heter det det? U/t


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Black Friday er dagen etter Thanksgiving, den er "svart" fordi det er en av de dagene i statene med mest trafikk på veiene fordi alle skal hjem fra div familieselskap denne dagen.

 

I USA og Canada er black friday, altså dagen etter helligdagen, den store salgsdagen (akkurat som første salgsdag etter nyttår her omtrent), da skal alle butikkene ha skikkelig utsalg. Samtidig er det starten på julesalget.

 

Så har det spredd seg til våre breddegrader da veit.



Anonymous poster hash: 9dc1f...91b

Black Friday er dagen etter Thanksgiving, den er "svart" fordi det er en av de dagene i statene med mest trafikk på veiene fordi alle skal hjem fra div familieselskap denne dagen. I USA og Canada er black friday, altså dagen etter helligdagen, den store salgsdagen (akkurat som første salgsdag etter nyttår her omtrent), da skal alle butikkene ha skikkelig utsalg. Samtidig er det starten på julesalget. Så har det spredd seg til våre breddegrader da veit. Anonymous poster hash: 9dc1f...91b

Tusen takk så mye for et så godt utfyllende svar, det setter jeg pris på :)

 

Anonymous poster hash: 53d97...f01

Annonse

Black friday ble lansert for å booste salget mot slutten av året for å vise mer inntjening, dvs endre røde tall til svarte. Masse rabatt erlik mye salg og vips svarte tall for dette året. Det med trafikken er jo bare teit, hvorfor skulle butikkene ha salg pga det?

 

Anonymous poster hash: 43cf2...823

Så et dokumentar som fulgte noen som drev med kupong handling til vanlig. Oh boy det var deals altså .... Sinnsykt. Men de sto opp midt på natta og venta i kø, kjørte fra butikk til butikk. Hele familen var med for de måtte i kø flere steder samtidig .

Black friday ble lansert for å booste salget mot slutten av året for å vise mer inntjening, dvs endre røde tall til svarte. Masse rabatt erlik mye salg og vips svarte tall for dette året. Det med trafikken er jo bare teit, hvorfor skulle butikkene ha salg pga det?

 

Anonymous poster hash: 43cf2...823

Pga all forurensningen, på black friday er det slike allergialarmer rundt storbyene i USA pga den sinnsyke trafikken.

 

De vet egentlig ikke hvorfor salget heter black friday, en teori er at det er pga den svarte forurensningsdagen og en annen teori er at de har begynt å kalle dagen etter thanksgiving black friday på grunn av at de røde tallene ble sorte. Salget eksisterte før navnet "black friday"

 

Anonymous poster hash: 9dc1f...91b

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...