Bamsemams74 Skrevet 21. oktober 2014 #1 Skrevet 21. oktober 2014 Jeg har 9 dager igjen (8 om man ikke teller med selve termindatoen;)). Det nærmer seg! Weeeee! Veksler mellom utålmodighet og skrekkblandet fryd.
Sørlandskjerringa Skrevet 21. oktober 2014 #2 Skrevet 21. oktober 2014 Én uke! Det føles ikke galt så lenge man ikke tenker på maks overtid, haha. Krysser fingrene for denne uka
Lykkebumpen Skrevet 21. oktober 2014 #3 Skrevet 21. oktober 2014 Jeg er 5. dag på overtid i dag. Førstemann kom en dag over, så var mest forberedt på å føde før termin denne gangen. Jordmor sjekket også modning, tøyde litt og konstaterte 3 cm åpning sist uke, så da trodde jeg fødselen var nære. Kombinert med lite energi føles ventetiden lang nå.
Bamsemams74 Skrevet 21. oktober 2014 Forfatter #4 Skrevet 21. oktober 2014 Jeg er 5. dag på overtid i dag. Førstemann kom en dag over, så var mest forberedt på å føde før termin denne gangen. Jordmor sjekket også modning, tøyde litt og konstaterte 3 cm åpning sist uke, så da trodde jeg fødselen var nære. Kombinert med lite energi føles ventetiden lang nå. Det samme skjedde med meg sist. Gikk med tre cm i ukesvis... Det er med modning kan virkelig lure en. Men det går nok fort når det først kjører i gang. Du får trøste deg med det;)
PrinsesseHengepupp Skrevet 21. oktober 2014 #6 Skrevet 21. oktober 2014 24 (?) til termin, men 8 til KS
Sienna85 Skrevet 21. oktober 2014 #8 Skrevet 21. oktober 2014 61! :-P en smule lenger bak enn dere andre ;-)
Tredjemann på vei <3 Skrevet 21. oktober 2014 #9 Skrevet 21. oktober 2014 Termin på mandag, greit å tenke at det er 6 dager igjen! Men å tenke at det kan med maks overtid på 14 dager være nesten 3 uker igjen er uutholdelig..:/ Hører "alle" sier 3.mann er en luring så må vel stålsette meg på maks overtid da..:S
Lykkebumpen Skrevet 21. oktober 2014 #10 Skrevet 21. oktober 2014 Jeg er 5. dag på overtid i dag. Førstemann kom en dag over, så var mest forberedt på å føde før termin denne gangen. Jordmor sjekket også modning, tøyde litt og konstaterte 3 cm åpning sist uke, så da trodde jeg fødselen var nære. Kombinert med lite energi føles ventetiden lang nå. Det samme skjedde med meg sist. Gikk med tre cm i ukesvis... Det er med modning kan virkelig lure en. Men det går nok fort når det først kjører i gang. Du får trøste deg med det;) Ja, satser på at selve fødselen ikke drar ut, gikk ganske raskt sist også (bare rekke sykehuset først) :-)
Bamsemams74 Skrevet 21. oktober 2014 Forfatter #13 Skrevet 21. oktober 2014 Termin på mandag, greit å tenke at det er 6 dager igjen! Men å tenke at det kan med maks overtid på 14 dager være nesten 3 uker igjen er uutholdelig..:/ Hører "alle" sier 3.mann er en luring så må vel stålsette meg på maks overtid da..:S Min 3. var riktignok en luring, i den forstand at det startet og stoppet en del ganger. Men han kom tre dager før termin likevel;)
Tredjemann på vei <3 Skrevet 21. oktober 2014 #15 Skrevet 21. oktober 2014 Termin på mandag, greit å tenke at det er 6 dager igjen! Men å tenke at det kan med maks overtid på 14 dager være nesten 3 uker igjen er uutholdelig..:/ Hører "alle" sier 3.mann er en luring så må vel stålsette meg på maks overtid da..:S Min 3. var riktignok en luring, i den forstand at det startet og stoppet en del ganger. Men han kom tre dager før termin likevel;) Godt å høre, det hadde vært fantastisk om jeg også fikk oppleve fødsel 3 dager før termin. Har ikke du fått alle 3 før termin? Og kan dermed håpe og tro med stor sannsynlighet at også 4.mann kommer før termin!?
Bamsemams74 Skrevet 21. oktober 2014 Forfatter #16 Skrevet 21. oktober 2014 Termin på mandag, greit å tenke at det er 6 dager igjen! Men å tenke at det kan med maks overtid på 14 dager være nesten 3 uker igjen er uutholdelig..:/ Hører "alle" sier 3.mann er en luring så må vel stålsette meg på maks overtid da..:S Min 3. var riktignok en luring, i den forstand at det startet og stoppet en del ganger. Men han kom tre dager før termin likevel;) Godt å høre, det hadde vært fantastisk om jeg også fikk oppleve fødsel 3 dager før termin. Har ikke du fått alle 3 før termin? Og kan dermed håpe og tro med stor sannsynlighet at også 4.mann kommer før termin!? Jeg har fått alle før termin ja;) men har jo ingen garantier...Merker jo at jeg venter litt ekstra tidlig Og det er jo ikke så lurt. Ultralydmålingene blir jo også sikkert mer og mer nøyaktige, så jeg prøver å tenke at hun kommer rundt termin...Men ikke helt lett.
bonusmamma Skrevet 21. oktober 2014 #17 Skrevet 21. oktober 2014 15 dager igjen i dag Men jeg forbereder meg på at det kan være nesten 30 igjen hvis jeg går max over!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå