Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Mannen min liker navnet Ruth. Har aldri tenkt på det som et særlig spesielt navn før, hverken det ene eller det andre. Men når mannen min sa det så klinget det veldig skjønt i ørene mine sånn plutselig. 

 

Men så lurer jeg på om Ruth er et sånt navn den som heter Ruth ikke vil være noe særlig fornøyd med? Mannen vokste selv opp med et navn han skjemtes over og byttet i voksen alder.. ønsker jo ikke det samme for barnet vårt. 

 

Hva tenker dere om Ruth? 

 

 



Anonymous poster hash: 19307...d7c
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Deilig forfriskende uten å være ukjennt eller traust. Et navn med styrke. :)

Skrevet

Jeg synes det er hardt og sjarmløst dessverre. Ikke god klang i mine ører. Noe bedre på engelsk, men på norsk er det ikke særlig pent synes jeg.

Skrevet

Jeg synes det er VELDIG lite pent, og ville virkelig vært sint på mine foreldre om jeg het det. Men mange sier det er fint, så kanskje det bare er min smak.

 

Jeg husker læreren leste om Ruth på barneskolen (husker ikke historien (men er vel noe Bibel-greier)), og husker at jeg syntes det var forferdelig stygt (beklager hvis noen heter det). Tror det var lærerens måte å uttale det på, men mislikt navnet siden.

 

Skal ellers nevnes at jeg såvidt har møtt et par med navnet, og de har vært oppegående og hyggelige, så ikke noe å si på det sånn sett.

 

Men er du litt usikker ville jeg sterkt vurdert dobbeltnavn, så kan barnet velge litt mer.



Anonymous poster hash: ff7c5...2d9
Skrevet

Ruth er kjempefint, go for it!



Anonymous poster hash: 8926e...936
Skrevet

Helt ærlig, så er nok Ruth et av de navnene jeg liker aller minst :/

Skrevet

Dessverre ikke et navn jeg liker. Tror det har noe med at mine assosiasjoner strekker seg til damer 50+, i tillegg til søsteren til "Narvestad" :P

Syns isåfall det blir et veldig voksent navn til ei lita jente. 

 

Men hver sin smak :)

Skrevet

Nabojenta heter det, og nå synes jeg det er ganske fint. Navnet forbindes jo med barnet som bærer det. Datteren min kan ikke si "r" ennå, og "Lutt" er hennes store heltinne. Før syntes jeg det var litt gammel-dame-preg over navnet. Men mange sånne "oldemor-navn" blir jo populære igjen.

Skrevet

Liker det. Synes det er et pent navn.

Skrevet

Jeg liker at gamle navn blir hentet fram igjen. Oppkalling og oldemor-navn eneveldig hyggelig. Men jeg føler at noen navn ikke er helt modne for renessanse ennå. Ruth er for meg i samme klasse som Gerd, Bjørg og Rigmor. Damer på 60-80 år heter det, klarer ikke helt å se for meg ei lita jente. Men hvem vet, kanskje det blir populært om 20 år.

 

Anonymous poster hash: ec2c6...34f

Skrevet

Koselig og fint navn☺

 

Kjenner ei lita jente som heter Ruth Elise☺

Skrevet

Gammel-søtt:) liker også Esther, Astrid, Elsa og Edith som jeg syns faller litt i samme kategori.

 

Anonymous poster hash: 3612b...869

Skrevet

Jeg synes det er kult! Veldig "norsk" (uten at det egentlig er det...), og fungerer også på engelsk. Kjente ei gammel, søt dame som het Ruth. Tror Gerd, Ruth, Bjørg osv. kommer sterkt tilbake om 5-10 år. Samme med Alf, Leif, Rolf osv. Litt "kjerring" og "gubbe" nå, men om noen år er det trendene. Sånn er det jo med navn og navnetrender. Gå for Ruth. Passer jo fint med to navn også siden det er en stavelse i Ruth.

Ruth Edith

Ruth Astrid

Ruth Ester

Ruth .... :)



Anonymous poster hash: e97f9...c8d
Skrevet

Nydelig! 😃😃😃

 

Anonymous poster hash: 03726...bf9

Skrevet

Min mor het det, men hun byttet navn i voksen alder. Husker vi barna ga henne kallenavn før hun byttet: Ruth mutt kinaputt, brukte sutt og var full av futt... Eller noe lignende. Vi fant på uendelig rim om navnet.

Jeg liker ikke Ruth så godt, men det er vel helt ok.



Anonymous poster hash: ef406...997
Skrevet

Jeg har begynt å like Ruth veldig godt i det siste. Det er et tradisjonsrikt, internasjonalt og sjarmerende.

Skrevet

Syns det blir en annen klang over det når det er et navn etter. Liker egentlig ikke navnet Ruth, men det er pga assosiasjoner.

 

Kjenner til ei Ruth Silje og ei Ruth Hanne..

Skrevet

Et annet navn som faller litt i samme kategori, og som funker fint på norsk og i utlandet er Maud.

 

Anonymous poster hash: 3612b...869

Skrevet

Synes det er litt hardt, men liker det litt også. Ville nok ikke valgt det selv, men hadde ikke rynket på nesen om noen andre hadde brukt det.

Skrevet

Flott. Sterkt og uvanlig nå. Internasjonalt og det skives på samme måte i de alle fleste land.

Har litt bibelske og jødiske assosiasjoner, men det er ikke negativt for min del.

Go for it!

 

Anonymous poster hash: 9cd44...378

Skrevet

Oi, nå lurer jeg skikkelig på hva mannen din het. Jeg synes Ruth er undervurdert. Ruth er for meg ei standhaftig, sterk dame med bein i nesa. Det er enkelt og kort, og kan settes sammen med forskjellige andre navn hvis man vil ha litt mer rundt det. Jeg syns så absolutt dere kan gå for det:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...