Anonym bruker Skrevet 23. september 2014 #1 Skrevet 23. september 2014 Kom plutselig til å tenke på om vi kan spise salami. Har spist det hele første trimester Anonymous poster hash: 856b1...f24
Voffs Skrevet 23. september 2014 #2 Skrevet 23. september 2014 Salami er spekepølse og skal ikke spises av gravide. Når det er sagt så har det helt sikkert gått bra.
Twiiie Skrevet 23. september 2014 #3 Skrevet 23. september 2014 Skal vel helst varmebehandles før man spiser salami og spekemat som gravid. Men siden du allerede har spist masse, og før i tiden så spiste de alt! Så det går nok bra!
Anonym bruker Skrevet 23. september 2014 #4 Skrevet 23. september 2014 Hva kan skje? Og hvordan merker man det? Anonymous poster hash: 856b1...f24
Anonym bruker Skrevet 23. september 2014 #5 Skrevet 23. september 2014 Google... Anonymous poster hash: cf66e...7cd
hjerte♥barn Skrevet 23. september 2014 #6 Skrevet 23. september 2014 http://altformamma.no/artikler/141/article/item#/ :-)
Optatium Skrevet 23. september 2014 #7 Skrevet 23. september 2014 Dette er det delte meninger om. Offisielt fra staten fraråder gravide å spise dette, men både gilde og nortura mener det er helt trygt. Mange velger å ikle spise dette,og noen gjør det. Det blir ditt valg :-)
Lessismore Skrevet 24. september 2014 #8 Skrevet 24. september 2014 Jeg spiste det i hele mitt første svangerskap. Hadde ikke fått med meg at det var fyfy. Hadde kanskje flaks, ikke vet jeg, men det gikk bra.
Voffs Skrevet 24. september 2014 #9 Skrevet 24. september 2014 (endret) Jeg husker jeg hadde besøk av en vennine for noen år siden som nettopp var blitt gravid. Hun hadde helt dilla på salami og spiste det hele tiden. Hun visste ikke at hun ikke kunne spise det. Jeg hadde aldri vært gravid selv så jeg ante ikke at hun ikke kunne spise det. Hun hadde nok ikke spist det om hun hadde visst, kjenner jeg henne rett. Men hun har i dag en frisk og rask gutt på fem år. Jeg tror man kan spise spekemat om man fryser det i et døgn først. Men har også lest noe om at det kan inneholde listeria, og at det ikke forsvinner ved frysing. Red: Leste artikkelen det var linket til over her nå, ser jo ut som at salami kan være ok da, det var ikke retningslinjen sist jeg var gravid, for fire år siden. Tidene forandrer seg! Hehe Endret 24. september 2014 av Voffs
Fru Monalisa Skrevet 24. september 2014 #10 Skrevet 24. september 2014 Minimal risiko, men store konsekvenser dersom hvis! Jeg føler meg nokså trygg på at det er trygt med norsk mat, men velger allikevel å stå over, så gleder jeg meg til mini kommer og jeg kan spise igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå