Fruhalv2 Skrevet 7. juli 2014 #1 Skrevet 7. juli 2014 Vi må utbedre boligen vår med tanke på plass, og ønsker da å bruke kjelleren . Nesten 100 kmv. Drenering er gjort. Alt må gjøres i kjelleren ; tak, gulv , vegger, bytte vinduer ol. Her har vi tenkt tre soverom, vaskerom , bad, kjellerstue også trappenedgangen . Noen som har den fjerneste ide på hva det kan koste ? Vil også da bytte sikringsskap.
mamma_til_verdens_beste Skrevet 7. juli 2014 #2 Skrevet 7. juli 2014 Det spørs jo hvilken standard dere ønsker da. Mest vanskelig med vaskerommet kanskje. Også hvor mye dere tenker å gjøre selv. Er det belysning i alle rom? Hvor mange vinduer må byttes ut?Isolerte dere utvendig da dere drenerte?Vi har kjøpt fliser til gulv på vaskerom, laminatgulv til de øvrige rom, 7 nye vinduer, ferdigmalte panelplater til vegger, lekter, varmekabler til gulv. Og det har kostet rundt 50.000kr for oss til en kjeller på ca 60m2.Og da er det ikke beregnet med lamper/spotter, takplater/takpanel, panelet til vaskerommet og rørlegger. Kan godt være jeg har glemt noe også.
Katta82 Skrevet 7. juli 2014 #3 Skrevet 7. juli 2014 Umuli å svara på. Helde på å ska pussa opp 2rom i kjellaren. 50tusen e bare prisen på da elektriska.. Kjellarstove på 27kvm og bad på 3,5kvm.
Fruhalv2 Skrevet 7. juli 2014 Forfatter #4 Skrevet 7. juli 2014 Skjønner det er vanskelig . Alt må tas, og trenger snekker / elektriker/ rørlegger . Vaslerommet regner jeg 50000, bad 150 000, vinduer og vinduskasser på fem vinduer , tak i alle rom , isolering innside, ovn , varmekabler og flis på alle gulv .. Lurer på hvor langt vi kan komme med 600 000 . Skal få hentet inn tilbud nå etter ferien , men synes det er interessant å høre .
mamma_til_verdens_beste Skrevet 7. juli 2014 #5 Skrevet 7. juli 2014 Hvis dere har 600.000kr til rådighet burde dere da virkelig få det til.Vi klarer å få det til for maks 100.000kr, selv om det er 40m2 mindre og uten bad. Gjør riktignok omtrent alt selv da, bortsett fra rørleggerarbeid. Og vi er heldige som har litt rabatter på materialer. Vi hadde bare behov for kasser til 4 vinduer.
Fruhalv2 Skrevet 7. juli 2014 Forfatter #6 Skrevet 7. juli 2014 Skal bli spennende å se. Hverken jeg eller samboeren Min er gode på å gjøre ting selv , så det fordyrer jo prosjektet . Men er verdt husfreden og komforten hvis vi får det til
Anonym bruker Skrevet 7. juli 2014 #7 Skrevet 7. juli 2014 Men er det snakk om kjeller eller sokkeletasje? Husk på at det er strenge krav til hva som godkjennes som oppholds- og soverom, mtp. rømningsveier. Anonymous poster hash: 3f719...353
mamma_til_verdens_beste Skrevet 7. juli 2014 #8 Skrevet 7. juli 2014 Men er det snakk om kjeller eller sokkeletasje? Husk på at det er strenge krav til hva som godkjennes som oppholds- og soverom, mtp. rømningsveier. Anonymous poster hash: 3f719...353 Rømingsveiene er jo relativt enkle, de skal jo bytte vinduer og lage lyskasser. Men takhøyden må jo være innenfor, for at det skal kunne godkjennes som soverom.
Fruhalv2 Skrevet 7. juli 2014 Forfatter #9 Skrevet 7. juli 2014 Ift rømningsveier bytter vi alle vi vinduer og lager kasser på utsiden . Ift takhøyden så er den veldig bra , slik at det skal gå fint å legge på ekstra gulv og tak . Er " normal " høyde
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå