Gå til innhold

Tidlig ultralyd


Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har bestilt time til tidlig ultralyd når jeg er rundt 10 uker på vei. 

Noen andre som har vært på ultralyd rundt uke 10? Hvor mye så dere da?

Er så spent! :-)



Anonymous poster hash: e9a12...af2
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg var i uke 8,så bare ei lita bønne med et flimrende hjerte i midten <3

Men det var alt jeg trengte å se på det tidspunktet, et hjerte som slo :-)

Lykke til :-)

Skrevet

Det er et par uker for tidlig om du ønsker fosterdiagnostikk. 



Anonymous poster hash: c37bc...128
Skrevet

Jeg var i uke ti på ul (nestn 11 uker) så da to små bankende hjerter ;);)

Skrevet (endret)

Jeg hadde ultralyd i uke 9, det er vel nesten det samme som uke 10. Så ett stort hode, bein, armer og hun/han sparket og slo med armene også snudde hun/han seg med ryggen til så var vanskelig å se mere :P Man kunne se hjerte og høre hjertet som banket fort og høyt ^_^ Også ser du plommesekken som som gir næring til baby men senere blir den erstattet av morkaken eller no. Også får du ett bilde med deg og du får vite nøyaktig hvor langt du er på vei.

Nå er jeg i uke 9 og tre dager :P Så er bare tre dager siden, men morsomt å se på bildene og tenke tilbake på at han/hun bevegde seg så mye. Siden du er ti uker kan du sikkert se ansiktet tydligere og kansje fingre. Også får du vite om du har en eller to. Nakkefold/trisomi 21 får du ikke sjekket før 12.uke Og kjønnet får du ikke vite før minst 14.uke har jeg lest/hørt

Endret av MayPandora
  • 2 uker senere...
Skrevet

Jeg vurderer å bestille tidlig UL i uke 9 da jeg skal på ferie og vil veldig gjerne vite at alt er OK og høre hjertelyden før jeg reiser. Vet jeg ikke ser mye, men det er noe med å se og høre at alt er normalt :-) Hvertfall når jeg skal bort fra trygge helsenorge i 12 dager. 

Gjest Angelstath
Skrevet

Har ul 10 juli. Er 7+3 nå eller sånn. Gruer meg litt for om d er 2 igjen.. Sist var jeg på ul i uke 11. Skulle ha utskrapning pga ma. Men det var 2 igjen...husker ikke mye av ul da etter at legen bekreftet 2 levende bebiser..

  • 4 uker senere...
Skrevet

Hvordan bestiller man tidlig ultarlyd? Må man ha noen spesiell grunn? Kan man bare ringe legen og si man vil ha det? Har man time hos fastlegen først, og så ultralydtime senere...eller går det da som første kontrolltime? Kan man bare ringe legen og si man vil ha det?

Akkurat fått positiv test på første barn og litt usikker på videre prosedyre. Skal ringe legen på Mandag. Min mann har en genetisk feil, og vi ønsker henvisning til å ta tidlig fostervannsprøve. Så ønsker også tidlig ultralyd. Hvor fort er det vanlig å få første time hos fastlege? Får man det fort hvis man ønsker det?

Skrevet

Du kan forvente deg og se en sprudlende og aktiv liten en som hopper rundt i magen din. Det ligner på ett menneske da :-) spis noe søtt og sørg for at mirakelet i magen din er våken :-) lykke til

Skrevet

Hvordan bestiller man tidlig ultarlyd? Må man ha noen spesiell grunn? Kan man bare ringe legen og si man vil ha det? Har man time hos fastlegen først, og så ultralydtime senere...eller går det da som første kontrolltime? Kan man bare ringe legen og si man vil ha det?

Akkurat fått positiv test på første barn og litt usikker på videre prosedyre. Skal ringe legen på Mandag. Min mann har en genetisk feil, og vi ønsker henvisning til å ta tidlig fostervannsprøve. Så ønsker også tidlig ultralyd. Hvor fort er det vanlig å få første time hos fastlege? Får man det fort hvis man ønsker det?

jeg gikk til privat jordmor og tok det der. Trengte ingen spesiell grunn :) virker som du har en, så da kam det være greit med henvisning fra lege eller jordmor. Du velger selv om du vil til lege eller jordmor først. Jeg valgte jordmor, da jeg følte for å gå til en som kunne mye innen området. Det er min første graviditet, så der føltes tryggest.
Skrevet

Var på tidlig ultralyd i uke 8, siden jeg skulle på ferie og ville forsikre meg at alt var i orden før jeg dro. Da så man virkelig ingenting, bare en flekk og at hjertet banket. Havnet allikevel på sykehus i uke 10-11, og tok ny ultralyd der. Da kunne man se mye mer. 

Skrevet

Jeg var i uke 10 (10+0) og fikk da se en 3 cm lang kropp med stort hode som hoppet rundt inni der og veivet med armer og ben. Kunne ikke se fingre eller slikt, men vi så en liten profil og som sakt armer som vinket :) Det var bare en kjapp ul på noen min som skulle fastslå hvor langt på vei jeg var, så husker ikke så mye. Men det var en veldig fin opplevelse :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...