Gå til innhold

Brilleglass med uv, skifter farge ute og inne. Anbefalt for barn?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Husker ikke hva disse brillene heter. Men vet at glassene blir mørke ute og lyse inne. Noen med erfaring?

 

Anonymous poster hash: 5b385...a3f

Skrevet

Ville ikke hatt bare det, da må de ha et par briller som ikke blir mørke i tillegg...

 

Et eksempel, ene gutten som ble konfirmert denne våren (venn av bekjent) har slike briller, og det så rett og slett ikke så bra ut at han sto på kirketrappa sammen med de andre konfirmantene med "solbriller" på. Samme med takkekortet som ble sendt ut, bildet ble tatt i hagen en solfylt søndag nå i mai og det ser ut som gutten står med solbriller, der ikke øynene hans.

 

Pappa har slike briller og er kjempefornøyd med de når han kjører bil o.l., men han har et par andre som ikke skifter farge i tillegg for det er ikke alltid det er greit med solbriller selv om det er skarpt lys.



Anonymous poster hash: 1c475...7f0
Skrevet

Nei, det ville jeg ikka valgt. Kjøp heller et par solbriller med styrke



Anonymous poster hash: 46c1e...f61
Skrevet

Snakket med en synspedagog om akkurat dette, forstod det slik at han ikke ville anbefalt det til barn og forklarte det iforhold til overganger mellom lyst/mørk ect. Hva det egentlig innebar vet jeg ikke, men vi droppa det til vår 2 åring. Anbefalte solbriller med styrke om vi mente det var behov. Frem til nå har vi klart oss med caps, ettersom tilogmed optiker mente det skulle holde sett i forhold til prisnivået på solbriller med styrke på en som vokser raskt ut av brillene. Vurderer det til stadighet da for det må være greit med solbriller nå i denne sola.

Skrevet

Takk for svar! Da velger vi ikke sånne glass!

 

Anonymous poster hash: 5b385...a3f

Skrevet

Vi ble frarådt å ha slike glass til gutten vår fordi når man kommer inn etter å ha vært ute i sollys så blir de ikke lyse igjen fort nok, så man ser jo ikke noe liksom og barn kan bli sinte og kanskje være uheldige og falle osv :P

 

Her har han altså helt vanlige briller og så har han litt kraftige solbriller utenpå brillene ute i sola. Kjøpte de på brillebutikken.

Skrevet

Fargeskiftende glass kaller man det...

Det er vel helst ikke å anbefale til noen, da man i skiftet mellom lyst og mørkt risikerer å ikke se noe i en kort periode.
Hadde valgt solbriller med styrke til barnet, det får man tak i ganske rimelig også.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...