Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er 37 uker på vei, og fikk rier, hadde 5 cm åpning. Så stoppa ting opp. Ble sendt hjemigjen, noe jeg er glad for. lurer på om det betyr at babyen ikke er ferdig? Selv om hun ikke er foretidligfødt, og de svarte det ikke ar noe jeg skulle ta hensyn til eller ikke gjøre så er jeg redd ting skal starte igjen. Sex for eksempel kan jo hjelpe igang en fødsel, så det tørr jeg ikke. Kan man i det hele tatt ha det når man har åpen livmorhals? Fare for infeksjoner eller treffe babyen...? Venninnen anbefalte å ta meg en skogstur for å prøve å få igjang noen rier eller ha sex. Så damer som har erfaring, ville dere prøve å unngå å føde nå, eller ville dere kryssa fingre for at babyen kom fortest mulig?:)



Anonymous poster hash: b6a5f...01a
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Babyen er jo ikke prematur nå fra og med inngangen av uke 37. Det kommer jo an på hva du ønsker :) Jeg er så lei av å gå høygravid at jeg hadde kanskje tatt en hviledag i dag og så prøve å være i aktivitet i morgen for å sette i gang riene, så blir man ferdig :) Når det gjelder sex vet jeg ikke. Hvis vannet ikke har gått så er det kanskje greit? Hør med jordmor du :)

Skrevet

Ingen fare for babyen å bli født nå! Jeg personlig er så lei og sliten at jeg hadde gjort det jeg kunne for å bli ferdig :) Men det må du nesten avgjøre selv :)

Skrevet

Er det f.o.m fullgåtte 37 uker (37+0) at babyen er ferdig?:-)

 

Anonymous poster hash: 84042...923

Skrevet

Ifra uke 37+0 - uke 42 har jeg hørt at regnes som å føde innenfor  termin. Barnet regnes som klart til å komme da :)

Skrevet

Nå har du jo mulighet til å sørge for at alt er klart, evnt hvile godt sånn at du har energi og overskudd til fødsel :-) jeg tror jeg ville hatt fokus på det, samt prøvd ett og annet kjerringråd for å få ting i gang. :-)

Skrevet

Uke 38-42 er innenfor termin, men babyen regnes ikke som prematur i uke 37.

Jeg ville gjort det jeg vanligvis gjør, og ventet på at kroppen setter det hele igang igjen. Du kan jo også gå deg en rolig tur, det har kroppen godt av uansett:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...