Gå til innhold

Hva vil det si å ha egen assistent på skolen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når det gjelder elever som har f.eks lærevansker.

 

Anonymous poster hash: de571...ce9

Skrevet

Det betyr at den assistenten har ansvar for at eleven kommer i gang med arbeid i timen, ikke forstyrrer de andre, får gjort det han/hun skal. Noen ganger er assistenten også ansvarlig for å korrigere atferd og hjelpe elever inn i det sosiale, det kommer litt an på eleven og bakgrunnen for assistent.

Vil legge til at jeg har bakgrunn fra ungdomsskolen, det er slik assistenter blir brukt her, det kan selvfølgelig variere mye ned til barneskolen.

Skrevet

På barneskolen fungerer assistent på samme måte. Men assistenten hjelper også til med resten av klassen om det er behov for det. Assistenten kan også ta en eller flere elever ut på grupperom for å arbeide, men har ikke ansvar for det faglige opplegget. Det har lærer eller spesialpedagog ansvar for å informere assistenten om på forhånd.

 

Anonymous poster hash: 9d09e...8b8

Skrevet

Takk for svar, ble klokere nå ;)

 

Anonymous poster hash: de571...ce9

Skrevet

Meget meget sjelden en elev har 100% oppdekning og oftest er også assistenten på andre elever med vedtak i samme klasse

 

Anonymous poster hash: 6542d...efd

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...