Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

..om du ikke fikk det navnet du sitter med i dag?

 

 

 

Jeg har fått høre at andre jente-alternativer hos meg var:
Ina, Tina eller Jannicke

 

Og gutt så hadde det nok blitt Martin.

Videoannonse
Annonse
Gjest Beatrix Potter
Skrevet

Hehe tilfeldig, jeg heter Tina selv:p

Vet ikke, søstera mi skulle egentlig hete Tina-Camilla.

Men jeg er oppkalla etter Tina Turner da.

Skrevet

Jeg skulle kanskje hett Tatjana (mamma sitt ønske)....er veldig glad i det navnet jeg har i stedet (pappa sitt ønske)!!!!! :)

Skrevet

skulle hete marthin om jeg ble gutt. men tanta mi satte jord & himmel i bevegelse for å nekte mamma det navnet for det var hennes baby navn! ironisk nok har de bare jenter begge to ;) mormor ville vist at jeg skulle hete gry, til tross for at jeg hater fornavnet mitt & bare bruker mellomnavnet mitt er jeg glad det ikke ble gry, mellom navnet mitt er et tradisjonelt gammelt engelsk gutte navn men blir brukt masse på jenter, det er nesten ingen som tror på at jeg er oppkalt etter en mann med det navnet :)

Skrevet

Jeg var egentlig en Sandra helt til mormor slo seg vrang :-)

Skrevet

Jeg skulle hete Linn, er fra nord-Norge og uttalen i diverse avsidesliggende strøk ble ikke helt som min mor og far tenkte. (Ka, skal du kall ongen førr Ljynn?)

 

Anonymous poster hash: 49bad...4aa

Skrevet

Kine var det andre navnet de tenkte på til meg,men velgte det første de tenke på :).

 

Guttenavn var det navn som Preben,Brede,Mathias og Even

Skrevet

Er gla i navnet jeg har, men jeg vet at nesten helt frem til fødsel skulle jeg altså hete Pia...

Skrevet

Etter hva jeg vet så var det aldri noe annet alternativ enn det jeg heter. Men om jeg ble gutt skulle jeg hett Adrian.



Anonymous poster hash: b4352...375
Skrevet

Vet at jeg skulle hett Morten om jeg var gutt!

Skrevet

Det sto melleom det navnet jeg har i dag og  Clara og om jeg var gutt så tror jeg det var Fredrikk eller Magnus det sto mellom. 

 

(Virkelig ikke fan av de gutte navnene så veldig glad jeg ble jente ;) hehe ) 

Skrevet (endret)

Jeg veit ikke faktisk. Mamma har nevnt at enten jeg eller søstra mi (husker ikke hvem av oss det var) egentlig skulle hete Veronica, men det gikk vist ikke farmor med på.... Gikk ikke an å hete Veronica, må vite....

Endret av Fiskebollerihvitsaus..
Skrevet

Her var det Sara ( med navnet eg har til mellomnavn) glad det bare ble ett navn siden det er mer sjelden enn Sara.

 

Anonymous poster hash: 7e0dd...8ff

Skrevet

Mine foreldre hadde visst bare et jentenavn på boken. (Eller to da, siden jeg har dobbeltnavn). Om jeg hadde vært en gutt, skulle jeg hete Daniel.



Anonymous poster hash: 50aeb...3b4
Skrevet

Jeg het Magnus helt frem til fødselen :-) Søstra mi het Mads :-)

Og nei, ingen av oss heter noe på M...

 

Anonymous poster hash: 0a031...169

Skrevet (endret)

Foreldrene mine var sikre på hva jeg skulle hete helt fram til de fant ut av kjønnet. Men før det hadde de et alternativ hvis jeg skulle bli gutt og jeg mener mamma sa det var Sean (usikker på skrivemåte)

Endret av fine-phine
Skrevet

jeg skulle hett Anne Cecilie eller Torunn. Evt. Stein Erik om jeg var gutt.



Anonymous poster hash: ea090...a87
Skrevet

Skulle egentlig hete Nathalie eller Niklas.. :)

Skrevet

Hvis jeg ble en gutt, skule jeg heter Lars Einar.

Skrevet

Pernille! Men Farmor nektet, hun har det som mellommann og synes det var grusomt.. "Det skal ikke stå på gravsteinen" Hehe!!

Skrevet

Siri, Rakel og Gunhild var andre navn de tenkte på til meg. Ønsket meg alltid to fornavn som liten, husker jeg, men det tror jeg aldri de vurderte.



Anonymous poster hash: cfce9...831
Skrevet

Mamma sier at hun ikke hadde andre alternativer i slutten, men hun hadde lyst på en Jenny. Pappa satte ned foten der.

Skrevet

Ingunn. Veldig glad foreldrene mine forandret mening

Skrevet

Heter Jannicke, hadde jeg blitt gutt skulle jeg hett Joakim.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...