Frk. Freken Skrevet 8. mai 2014 #926 Skrevet 8. mai 2014 Skal til lege 19. Mai, da er jeg 8+2. Regner med å få spesialbehandling siden jeg er så gammal:) Husker at det var skikkelig hat å gå til helsesøster sist da vi hadde dårlig kjemi, så endte opp m å ta alt hos legen.
Juli11+Des14 Skrevet 8. mai 2014 #927 Skrevet 8. mai 2014 Dere som har vært gravide før, merker dere forskjell på svangerskapene? Jeg har vært gravid en gang tidligere og har en 3- åring, og jeg trodde jeg "visste" hvordan det var å være gravid. Men jeg er mye dårligere denne gangen, var knapt kvalm sist og ikke sykmeldt sist, men nå er jeg begge deler og ikke kommet lenger enn til uke 7. Og magen er så stor at jeg har store problemer med å skjule det bak store klær. De vanlig buksene mine har jeg ikke brukt siden uke 4. Høres veeldig kjent ut! Har sakt det flere ganger her inne, og kan ikke si det nok! Jeg var iiiikke forberedt på denne formen! Har også en treåring, og med han så hadde jeg absolutt ingen plager! Magen har vokst ganske mye sånn jevnlig det siste året ( ) så den merker jeg ikke så mye til enda. Men jeg gleder meg nesten til å innta mammabuksene
BeBoo Skrevet 8. mai 2014 #928 Skrevet 8. mai 2014 Her var jeg hos legen i dag, men de hadde ikke muligheten til en skikkelig sjekk. Skal innom til neste uke for en skikkelig sjekk! Gleder meg Skal nemlig flytte fra det blide nord til det herrrrrlige sørlandet ila sommeren (grunnet mannens jobb) så jeg tar de kontrollene frem til flytting hos fastlegen. Så et spørsmål, noen her inne som har flyttet midt i et svangerskap? Lurer litt på hvordan jeg skal organisere meg mtp kontroller og fastlege. Tenkte jo selvfølgelig å bytte fastlege, men noen som vet hvordan dette løser seg sånn i praksis? Langt, og krunglete spørsmål. Men som så mange andre - litt stressa med knøtt nummer én Ellers er formen bedre, men fortsatt kvalm 20 timer i døgnet Men håper det blir bedre!
Zinas79 Skrevet 8. mai 2014 #929 Skrevet 8. mai 2014 Skal til lege 19. Mai, da er jeg 8+2. Regner med å få spesialbehandling siden jeg er så gammal:) Husker at det var skikkelig hat å gå til helsesøster sist da vi hadde dårlig kjemi, så endte opp m å ta alt hos legen. Hvor gammel er du da ? Ble nysgjerrig jeg nå 😉
Sienna85 Skrevet 9. mai 2014 #930 Skrevet 9. mai 2014 Jeg er så sykt trøtt! Rundt 6 timer igjen på jobb så er det endelig helg. Jeg og mitt lille frø trenger å sove lenge om morningen! ;-) rett hjem å sove middag i dag også ja! Gleder meg noe helt sykt faktisk
Juli11+Des14 Skrevet 9. mai 2014 #931 Skrevet 9. mai 2014 Der beskrev du livet uten barn, Sienna85 Hørtes herlig ut! Her er det ingenting som heter verken middagslur eller sove lenge! Håper du kommer deg fint gjennom dagen Ha en fin dag alle!
Maddis_ Skrevet 9. mai 2014 #932 Skrevet 9. mai 2014 Kan tenke det blir godt med helg nå Sienna, Jeg ble mindre trøtt når jeg kom meg inn i uke 10, eller jeg legger meg jo tidlig da men ikke alltid jeg må ha den lille luren om ettermiddagen.. Hehe Men dere jenter, er det noen som har vondt i korsryggen? Jeg har hatt vondt i korsryggen i ei uke nå,trodde det kom etter trening sist fredag men nå er jeg i tvil siden det har vart så lenge.
Sienna85 Skrevet 9. mai 2014 #933 Skrevet 9. mai 2014 Hehehe, ja jeg har hørt fra venninner at å gå gravid med nr 1 er noe heeeelt annet enn å gå gravid med nr 2+ så jeg får nyte det så godt jeg kan dette svangerskapet tenker jeg :-)
lillespire2 Skrevet 9. mai 2014 #934 Skrevet 9. mai 2014 Titter innom for å ønske dere god helg Evig "fyllesyk" her, men det hjelper faktisk på formen å komme seg på jobb og trene litt. Så egentlig har jeg det veldig fint. Var på ny UL 8+1 (pga IVF) og "jordbæret" hadde perfekt sørrelse og hjerteslag. Legen sa da at det er 98% sanns for at det går bra Skal til fastlege i uke 9. Sikkert fordi jeg har bikka 35 Ps. Treningstips for bekken og mage/ rygg?
lillespire2 Skrevet 9. mai 2014 #935 Skrevet 9. mai 2014 En ting til: skulle droppet alle UL og ekstra legesjekk hvis vi kunne fått barn uten IVF... Så dere som får på naturmåten: HELDIGE DERE!! IVF er en utrolig tøff prosess. Men jeg er evig takknemlig for muligheten
Gravid-Hanne<3 Skrevet 9. mai 2014 #936 Skrevet 9. mai 2014 8+0 i dag, endelig:-D Jeg var hos legen i dag, men legen hadde ikke tid til en skikkelig undersøkelse og utfylling av papirer i dag. Skal tilbake om to uker. Skuffet, hadde gledet meg til å virkelig få dette "på papiret" nå:-( jaja. Fikk tatt blodprøver, og fikk termin 21. desember:-) Nå er jeg kvalm, stress og blodprøver... Gugg... Det blir en time på sofaen nå, ikke snakk om å dra tilbake på jobb;-)
VE-G Skrevet 9. mai 2014 #937 Skrevet 9. mai 2014 Da vil jeg melde meg ordentlig inn her vært på ul å sett et bankende hjerte i dag mens termin er 11 desember, men ifølge tidlig ul er jeg ca en uke kortere på vei. Men tror jeg holder meg til mens termin frem til oul, da det er der legen min kommer til å gjøre.
mollabell Skrevet 9. mai 2014 #939 Skrevet 9. mai 2014 Gravide-Hanne, har vi samme legen? Min hadde heller ikke tid. Satte opp dobbelt time om 2 uker sånn at vi kunne gå gjennom alt. Men, fikk papirene av legesekretæren som tok alle prøvene også. Ble sm til den 23. mai, med beskjed om å slappe av og tenke på at det var et godt tegn med så heftig kvalme. Legen satte termin til den 9. des, men jeg tror nok den blir flyttet til senere på ul. Skal på ny ul om 2 uker, om alt er bra da kan vi endelig fortelle det.
Frk. Freken Skrevet 9. mai 2014 #940 Skrevet 9. mai 2014 Skal til lege 19. Mai, da er jeg 8+2. Regner med å få spesialbehandling siden jeg er så gammal:) Husker at det var skikkelig hat å gå til helsesøster sist da vi hadde dårlig kjemi, så endte opp m å ta alt hos legen. Hvor gammel er du da ? Ble nysgjerrig jeg nå 38:) er kanskje ikke såååå gammelt?
Zinas79 Skrevet 9. mai 2014 #941 Skrevet 9. mai 2014 Skal til lege 19. Mai, da er jeg 8+2. Regner med å få spesialbehandling siden jeg er så gammal:) Husker at det var skikkelig hat å gå til helsesøster sist da vi hadde dårlig kjemi, så endte opp m å ta alt hos legen. Hvor gammel er du da ? Ble nysgjerrig jeg nå 38:) er kanskje ikke såååå gammelt?Neida ingen alder, 35 her
MinStørsteDrømBlirSann? Skrevet 10. mai 2014 #942 Skrevet 10. mai 2014 Da har jeg fått kvalme for fult. Åneiiii. Jeg trodde jeg slapp det!!!! 9 uker i dag. Hatt det 1 uke nå. Veit ikke hvor jeg skal gjøre av meg nå skjlnner jeg hvordan dere andre har det!
DramaMama Skrevet 10. mai 2014 #945 Skrevet 10. mai 2014 Ser flere har fått time til første kontroll. Jeg er nok betraktelig mer avslappet nå enn sist (det er bare 1 år siden forrige fødsel), så jeg bestiller ikke kontroll før jeg har vært på ultralyd neste uke og får vite hvor langt jeg har kommet. Sist hadde jeg første kontroll i uke 14. Jeg plages mer og mer med kvalme, men ikke i nærheten av så ille som sist, så da lurer jeg fælt på om det kan være en gutt som gjemmer seg der inne... Men svangerskap kan jo være totalt ulike tross samme kjønn, så man får bare smøre seg med tålmodighet. Ønsker alle flotte damer her inne en fin helg!
VE-G Skrevet 10. mai 2014 #946 Skrevet 10. mai 2014 Advarsel! Kommer en liten utblåsning fra meg nå. Jeg er så lei av å være kvalm og ha null energi. En ting er at det er kjett for meg, men får så utrolig dårlig samvittighet ovenfor sønnen min som ikke skjønner hvorfor mamma ikke orker å ut å leke osv. Gruer meg jo til å ha han aleine, for jeg fungerer jo ikke. Å det er jo så feil, for jeg elsker jo å være med sønnen min, det er jo min største glede. Samtidig føler jeg ikke at jeg har "lov" til å være lei av kvalmen osv, fordi etter alt som har vært med dette svangerskapet så langt priser jeg meg jo lykkelig for å fortsatt være gravid og for å ha fått sett et bankende hjerte. Og alt av svangerskapsplager er jo en liten pris å betale for den store gaven vi får til slutt. Skulle bare ønske det ikke gikk utover sønnen min. Han har jo ikke valgt dette.
Lavendel2805 Skrevet 10. mai 2014 #947 Skrevet 10. mai 2014 Sniker meg inn her:) Menstermin 6. desember, men ifølge tidlig UL 9. desember. Syns nesten det er vanskelig å tro at det skal gå bra, har prøvd i over ett år og har både SA og MA bak oss. Men håper at denne gangen går det veien, for oss alle! Er det noen fra Akershus her?
Mamma-til-Emma Skrevet 10. mai 2014 Forfatter #948 Skrevet 10. mai 2014 Hei og velkommen alle nye!! Vi har en terminliste litt lengre bak i tråden, kopier og legg dere til på riktig dato så var vi oversikt!
Lavendel2805 Skrevet 10. mai 2014 #949 Skrevet 10. mai 2014 Setter meg på den 6. foreløpig da:) 1.2. Apex, Madde863. Zinas794. Mamma-til-Emma.5.6. Babyklar, Bare blåbær, Lavendel28057.8. Julie109. Corneliuss10. Susanne9411. Goodiegoodie:)12. Perler13. bleach, Hannasbananas14. Lykkelita=), Juli11+Des1415. Mollabell, Lillaura16. MinStørsteDrømBlirSann?, Løvinne30, LykkeMi17.18. Mayken, ønskersårtenspire, Stinemth19. puselurka, Oslo8220.Alenemamma_, Optimist78, granatepler, cooper, BeBoo21. Capricorn82, Mamma til Em.22. Gutt10, Caaath_23. Gravid-Hanne<3, Melis8424. frøken0125. Sienna8526.27. LykkeFisk28.29. HoneyBooBoo30. FrkFreidig, Frk.Freken31.
Sienna85 Skrevet 10. mai 2014 #950 Skrevet 10. mai 2014 1. 2. Apex, Madde86 3. Zinas79 4. Mamma-til-Emma. 5. 6. Babyklar, Bare blåbær, Lavendel2805 7. 8. Julie10 9. Corneliuss 10. Susanne94 11. Goodiegoodie:), VE-G 12. Perler 13. bleach, Hannasbananas 14. Lykkelita=), Juli11+Des14 15. Mollabell, Lillaura 16. MinStørsteDrømBlirSann?, Løvinne30, LykkeMi 17. 18. Mayken, ønskersårtenspire, Stinemth, PetitAnge 19. puselurka, Oslo82 20.Alenemamma_, Optimist78, granatepler, cooper, BeBoo 21. Capricorn82, Mamma til Em. 22. Gutt10, Caaath_ 23. Gravid-Hanne<3, Melis84 24. frøken01 25. Sienna85 26. 27. LykkeFisk 28. 29. HoneyBooBoo 30. FrkFreidig, Frk.Freken 31.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå