Gå til innhold

Har noen hatt med baby på color line/Kiel? Hvordan gjorde dere det med mat?


Anbefalte innlegg

Lille på mnd får hjemmelaget frukt og middag i tillegg til grøt. Lurer på hvordan jeg skal gjøre det.

 

På vei til Kiel kan vi ha med mat hjemmefra som vi varmer opp, men hvordan oppbevare mat til dag 2 og 3?

 

Anonymous poster hash: d6e89...d32

Fortsetter under...

Gi middagsglass akkurat da dere er på tur??

(Banne i kirka..? I know..)

 

Anonymous poster hash: 8cd81...b5d

Han nekter å spise mat på glass, helt umulig situasjon ;( gjør det så vanskelig for oss.

 

Hi

 

Anonymous poster hash: d6e89...d32

De har både frukt og middag på båten.

 

Anonymous poster hash: fe6cb...85e

Kan du forklare det nærmere? Most mat? Glass mat man kjøper? Får man varmet mat? Og evnt når som helst? Hvor får man gjort det?

 

Hi

 

Anonymous poster hash: d6e89...d32

Annonse

Ta med elektrisk kjølebag til maten. Stikkontakt på lugaren.

 

Anonymous poster hash: 78bc0...3e5

 

Og en vannkoker så du får varmet maten på lugaren.

 

Anonymous poster hash: 89b82...1ab

Hadde med vannkoker da minsten var baby. Brukte den på lugaren. Og tar som regel med smuthies, velling, frukt som han liker og smørost til brødskivene.

 

Ferdigmat kjøper jeg på Rossmann i Kiel. Masse baby / barneprodukter å velge i der :)

Tok med vannkoker :)

Hvis det er slik at han nekter glassmat så går det sikkert an å gi grøt i stedet evt skiver. Det er jo bare for et par dager.

Ellers har de jo hjemmelaget middag på båten også. Utrolig god service. De moser sikkert noe mat for deg som småen kan spise.



Anonymous poster hash: f3b6b...f52

Det er vannkoker og kjøleskap på lugaren :)

Til frokost er det både frisk frukt og youghurt tilgjengelig. Betjeningen kan helt sikkert bistå med å lage grøt til frokosten. Det er masse kokte og friske grønnsaker å velge mellom til middagsbuffeten.

God tur :)

De fleste lugarene jeg har vært i har hatt kjøleskap. Vannkoker har vi alltid tatt med, reker dere på mange stjerner så har de nok vannkoker. Men ikke type de med dobbeltseng og prommenadeutsikt.

 

Mener i restauranten med buffe at det er micro der. Eller så har vi alltid opplevd god service til minsten i kafeen til høyre når du går inn i båten.

 

Der gikk vi kjøpt type kaptein kid pose med rundstykke og leverpostei, nugattt.

 

Siden det er kjøleskap så har vi alltid med brødmat med noe pålegg.

 

Anonymous poster hash: 61bab...719

Annonse

HI her.

 

Vi er allerede på tur og har ikke med vannkoker. Må vi virkelig kjøpe oss en å ha med?

 

Er jo heller ikke sikkert at babyen spiser når vi spiser, får man hjelp med sånt innimellom våre måltid?

 

Hi

 

Anonymous poster hash: d6e89...d32

Snakk med bemanningen enten om bord eller ta en telefon - forklar saken. Det skulle ikke forundre med om de kan oppdrive en vannkoker dere kan få låne :)

Jeg mener fortsatt bestemt atvi har hatt vannkoker på lugaren, men fant ikke spesifisert på nettsidene. Mulig det er en del av "utvidet minibar"?

Mulig du også kan koke vann i den lille loungen ved lugarene - du vet det det står kaffe/te, aviser, bakevarer etc. til passasjerene :)

HI her.

 

Vi er allerede på tur og har ikke med vannkoker. Må vi virkelig kjøpe oss en å ha med?

 

Er jo heller ikke sikkert at babyen spiser når vi spiser, får man hjelp med sånt innimellom våre måltid?

 

Hi

 

Anonymous poster hash: d6e89...d32

Men kjære vene. Ikke lag problemer av alt. Ta med glass, er han sulten nok, kan det bære han spiser det. Ingen barn dør heller av å vente en time eller to på maten en gang eller to. Knus poteter i saus. Problem solved.

 

Anonymous poster hash: fd626...cd0

HI her.

 

Vi er allerede på tur og har ikke med vannkoker. Må vi virkelig kjøpe oss en å ha med?

 

Er jo heller ikke sikkert at babyen spiser når vi spiser, får man hjelp med sånt innimellom våre måltid?

 

Hi

 

Anonymous poster hash: d6e89...d32

Snakk om å lage seg problemer. Førstegangs? Har du i det hele tatt snakket med personalet og spurt om muligheter?

 

Anonymous poster hash: fe6cb...85e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...