Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Er så usikker på når eg skal kontakte lege.

Var på legekontoret på tirsdag og fikk bekreftet at eg er gravid. Er ca 4+4 uker på vei nå.

Skal ha ekstra oppfølging i dette sv.skapet med ekstra ul og blodprøver pga at vi mistet i november og det endte med operasjon.  Men fikk beskjed om å sette meg opp på en time når eg følte for det. 

 

Tenker at eg blir sendt på ul i uke 7-8.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144129074-n%C3%A5r-kontaktet-dere-legejm/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Kontaktet min jordmor med en gang jeg fikk positiv test. Fikk time på dagen. Etter det har jeg vært på sykehuset på ul 3 ganger og kontroll til jordmor to ganger. Får ekstra oppfølging på grunn av noe som skjedde i forrige graviditet. Ta kontakt med en jordmor med en gang du :) Har du en kontaktperson på sykehuset du kan ringe til også? Eller få fastlege til å sende henvisning til tidlig ul. :)

 

Anonymous poster hash: 89804...b27

Jeg har fått time til fastlegen i uke 13 for blodprøver osv, men tok også kontakt med jordmor og har fått time til henne neste uke, altså min uke 8. Mest sannsynlig bestemmer jeg for en duotest ifb at jeg fyller 38 år i år, men og da må det ordnes tidligere enn jeg får til fastlegen.. Føler jeg får litt mer forståelse/omsorg hos jordmor :)

Annonse

Jeg har bestilt time til lege og jordmor i dag. Skal til lege i neste uke, da er jeg 8+2. Og fikk time hos jordmor når jeg er i uke 13. Regner med at jeg får rask UL etter å ha vært hos legen, også blir det vel en Oslotur og Duotest i uke 12, da jeg er  gammal nok til det ;-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...