Optatium Skrevet 2. mars 2014 #1 Skrevet 2. mars 2014 Er det vanlig å bruke Crinone etter positiv test, og eventuelt hvor lenge etterpå? Har offisiell testdag imorgen, men har testet positivt, og er nå tom for crinone.. Kjøper jeg mer?
nordlys13 Skrevet 3. mars 2014 #2 Skrevet 3. mars 2014 selv bruker jeg lutinus som i likhet med crione er et progesterontilskudd, så kan ikke svare med sikkerhet. Men dersom positiv test skulle jeg forsette i 8 uker (tror jeg det var). I Felleskatalogen står det for crione; Supplement under lutealfasen som en del av behandling med avansert reproduksjonsteknologi hos infertile kvinner med dokumentert eller mistenkt progesteronmangel: 90 mg progesteron (en applikasjon - 1,125 g 8 % vaginalgel) hver dag fra ovulasjonsdag eller dagen for overføring. Daglig applikasjon bør fortsette i 10-12 uker (til placenta autonomi) dersom graviditet er påvist. Så virker som du skal fortsette bruken :-) Ring klinikken for sikkerhetsskyld ? :-)
Optatium Skrevet 3. mars 2014 Forfatter #3 Skrevet 3. mars 2014 Takk for svar! Da skal jeg sikkert bruke litt til, så da må jeg finne meg et apotek
mammadrøm Skrevet 3. mars 2014 #4 Skrevet 3. mars 2014 Hvis det ikke er noen spesiell grunn sier riksen at man skal slutte med progesteronstøtten ved positiv test, så jeg ville hørt med de før du punger ut for mer medisiner.
Limale Skrevet 3. mars 2014 #5 Skrevet 3. mars 2014 Det samme sier de i Haugesund, ikke nødvendig å fortsette slik det står i pakningsvedlegget. De har skrevet det i siste info jeg fikk dagen for uttak. Sjekk om det står noe i papirene dine
Optatium Skrevet 3. mars 2014 Forfatter #6 Skrevet 3. mars 2014 Det står ingenting hos meg, og jeg får vel igjen pengene :-P kjøpte en pakke til så får jeg se hva de svarer imorgen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå