Gå til innhold

Metformin noen som bruker det?


Anbefalte innlegg

Hei. For å stabilisere blodsukkeret begynte jeg på metformin. Fikk også vite at dette var trygt i fht et svangerskap. Nå leser heg pakningsvedlegget, og der står det at det ikke skal brukes hvis en planlegger å bli gravid, eller er gravid!!! Moen som bruker metformin her?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144120621-metformin-noen-som-bruker-det/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Ja, brukte det i begge mine svangerskap og fikk to friske barn. Ble fortalt forskejellige steder at det var vanlig å bruke noen steder og ikke andre. Jeg ble anbefalt Metformin av fertilitetsklinikken jeg gikk til. Prøvde lenge å bli gravid uten hell og ble gravid på Metfornmin etter første forsøk. Trappet ned fra tre til en når jeg var 12 uker begge gangene. Hverken fastlege eller fødested stusset på bruk av Metformin.



Anonymous poster hash: 79d2d...d85

Nei, hadde litt høy bmi før graviditeten (gikk faktisk ned i vekt mens jeg var gravid) og gikk på det for å stabilisere blodsukker noe som igjen skulle føre til enklere graviditet. Og det gjorde det jo også. Fertilitetsklinikken sa at jeg skulle trappe ned, men kunne gå på full dose hvis jeg ville. Jeg valgt å trappe ned før jeg sluttet helt etter graviditeten. Legen på fødestedet syntes også det var best å fortsette å gå på Metformin til babyen var ute.



Anonymous poster hash: 79d2d...d85

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...