Dundersalt Skrevet 24. januar 2014 #1 Skrevet 24. januar 2014 Har prøvd så godt det går å bytte ut lørdagsgodisen med litt sunnere alternativer her hjemme. Hadde vært fint med litt nye tips og ideer til sunn(ere) helgekos Har laget en del smoothies, fruktsalat med vaniljekesam, grønnsaker og dip og grove vafler og sveler. Noen som har noen gode ideer/ oppskrifter de ønsker å dele?
BabyBoom-84 Skrevet 24. januar 2014 #2 Skrevet 24. januar 2014 Kale (grønnkål) chips! Kjøp en pose grønnkål, legg utover på et stekebrett m bakepapir, dryss litt olivenolje, salt og annet krydder du måtte like over - stek i 5-8 min og voila! Sunne chips:) men pass på steketiden for de blir fort brent!
Dundersalt Skrevet 24. januar 2014 Forfatter #3 Skrevet 24. januar 2014 Spennende D må prøves til helga
BabyBoom-84 Skrevet 24. januar 2014 #4 Skrevet 24. januar 2014 Det er veldig godt:) og veldig sunt! Wuhu! Her blir det nok dessverre litt sjokolade..
Grynet:) Skrevet 25. januar 2014 #5 Skrevet 25. januar 2014 Du har jo kjempesunne grep allerede.. Et gulltips jeg har vært veldig fornøyd med er å lage Dipen til grønnsakene av yoghurt naturell. Bittelitt mer syrlig, veldig godt og sunnere. om man lager dét på biola yoghurt skal det i flg forskning (sponset av tine ) forebygge eksem hos baby. Det gjelder siste del av svangerskap og barnets første levemåneder. Vi lager også ekstra mye grønnsaker til middagen, jeg har ikke klart å spise så mye kjøtt dette svangerskapet. Mørk sjokolade er jo sunt da, spiser det med god samvittighet! Det er verre med alt det andre godiset.. Hehe
Dundersalt Skrevet 25. januar 2014 Forfatter #6 Skrevet 25. januar 2014 Takk for tips begge to må innrømme at jeg er glad i søtt og at det blir vanskelig å kutte ut sjokoladen helt, den har jo vært en god følgesvenn gjennom så mange år! hihi men er jo SÅ mye godt man kan lage hvis man er litt kreativ, så får man kanskje i seg noen næringsstoffer i tillegg
bondefrøken Skrevet 25. januar 2014 #7 Skrevet 25. januar 2014 Har dilla på appelsin godt å slurpe i seg, og lett å spise når man deler opp i båter. Kjøpte en mango idag, den var dessverre ikke helt moden :-/ men ellers er mango digg å ha som snop
1frafør_1påvei Skrevet 27. januar 2014 #8 Skrevet 27. januar 2014 Vi prøver også å kutte/bytte ut på snopet og her er vår nye hit i heimen! Vaniljekesam, hakkede valnøtter, 70% kokesjokolade og ferske blåbær! NAM! Lettvindt og godt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå