Gå til innhold

Noen som har vært i London med barn og har tips?


Anbefalte innlegg

Vi er to voksne som skal ha med 6 åringen vår, hva må vi oppleve?

Og er det i det hele tatt en god ide å ta med en førsteklassing til London?

 

Ønsker å få tid til shopping og spise ok mat også, Ikke bare barnevennlige aktiviteter altså. men selvfølgelig en storbyferie på barnets premisser.



Anonymous poster hash: 866be...c9f

Fortsetter under...

Vi hat hatt med så små barn og de storkoste seg.

 

Hamleys (som ihvertfall var verdens største lekebutikk) er selvsagt et must. Nasjonalhistorisk museum med dinosaurer (bl.a tyrannosaurus Rex i virkelig størrelse) var også en hit. London Zoo har vi ikke vært på, men hørt mye bra om. Så er det London Eye og selvsagt barnemusikaler.

London Tower med kronjuvelene er også verd å få med seg uansett alder.

 

London har noe for alle :)

 

Takk for svar.

Mener du at barnemusical kan være noe for en 6åring?

 

Noen flere som har erfaringer..?

 

Anonymous poster hash: 866be...c9f

Det kommer jo litt an på barnet og våre var vel litt eldre, men om dere velger noe kjent som Løvenes konge så kjenner de kanskje musikken og skjønner litt av handlingen.

 

Og så er det jo hele konseptet med å kle seg opp og gå på teater - det var ikke våre barn vant med så det var stor stas.

Annonse

London er kjempegøy for barn! Vi var det i fjor høst med en åtteåring og noen tenåringer, og alle koste seg glugg ihjel.

Alt det som de andre har nevnt her er morsomt (særlig naturhistorisk (det var nok det hun andre mente med "nasjonalhistorisk")).

Og så må man bare gå på kafeer, kjøre med buss. Og så er det vistnok kjempegøy med sånne amfibiebåtturer på Themsen, men det rakk ikke vi (http://www.londonducktours.co.uk/)

Lurt å bestille billetter til ting på forhånd.

 

Og så MÅÅÅÅÅ dere se Lion King i Lyecum theatre. Den musikalen er noe av det mest fantastiske jeg har sett - vi var fullstendig fjetret, blåst over ende. Se "traileren" her:

 

 

Anbefaler London på det sterkeste - jeg skal ihvertfall ta mine barn med tilbake så fort vi får sjansen.



Anonymous poster hash: 4e717...bfe

London er kjempeflott for barn. Vi var der i sommer med en 3-åring og en 5-åring. Naturhistorisk museum med utstillinger av dinosaurer var det mest spennende. Det er også mange andre spennende dyr å se på der. Anbefales!! Begge elsket å kjøre dobbeldecker buss. Tower of London er også spennende.  I Kensington gardens hadde de en super lekeplass som vi tilbrakte mange timer i, og i Hyde park hadde de en fin badepark (dette passer kanskje best på sommeren...) http://www.royalparks.org.uk/parks/kensington-gardens/facilities-in-kensington-gardens/diana-memorial-playground

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...